policja grudziadz

i

Autor: Pixabay

Jazda pod wpływem

Nadużywała świateł i jechała pijana motorowerem. Mieszkanka powiatu w rękach policjantów

2023-10-13 15:19

Policjanci z grudziądzkiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystkę, która nadużywała świateł drogowych. Okazało się, że kierowała w stanie nietrzeźwości. Szczegóły na eska.pl.

Mundurowi z grudziądzkiego drogówki kontrolowali prędkość na drodze krajowej numer 16 w okolicach ulicy Paderewskiego. Pomiar prowadzili w trybie kaskadowym.

Około godziny 7.45 zauważyli motorower, który jechał z kierunku gdzie pomiar prędkości prowadził drugi patrol ruchu drogowego. Kierująca tym pojazdem, 56-letnia mieszkanka powiatu grudziądzkiego, nadużywała świateł drogowych, „mrugając” nimi w kierunku pojazdów jadących z przeciwka - relacjonuje Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci postanowili podjąć ją do kontroli. W trakcie czynności wyczuli od niej silną woń alkoholu.

Badanie wykonane na miejscu kontroli wykazało, że kierowała pojazdem mając w organizmie blisko 0,8 promila alkoholu - dodaje policjant.

W związku z nadużywaniem świateł drogowym policjanci ukarali ją mandatem karnym w kwocie 100 zł. To jednak nie koniec kar.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem - informuje Kowalczyk.

Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Nielegalne wyścigi we Wrocławiu. Policja nałożyła 160 mandatów