predkosc grudziadz

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu W obu przypadkach skończyło się na mandatach i zatrzymaniu prawa jazdy

Piraci drogowi

Grudziądz. Jechali zdecydowanie za szybko. Dostali mandat i stracili prawko

2023-09-27 10:23

Na drogach w mieście i powiecie wciąż nie brakuje piratów drogowych. Dwójkę z nich zatrzymali policjanci z grudziądzkiej drogówki. Posłuchaj na eska.pl.

Pierwszy przypadek miał miejsce na drodze krajowej w Jankowicach.

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 29-letniego mieszkańca Poznania, który kierując osobowym volvo przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w kwocie 2000 zł, a jego konto zasiliło 14 punktów karnych - relacjonuje Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Do drugiego zatrzymania doszło już w samym mieście. Kontrolę na ulicy Południowej przeprowadzili mundurowi z grupy SPEED.

Zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena. Kierująca nim 35-letnia mieszkanka powiatu grudziądzkiego poruszała się z prędkością 97 km/h przy ograniczeniu do 40 km/h. Za przekroczenie prędkości o 57 km/h w obszarze zabudowanym została ukarana mandatem karnym w kwocie 1500 zł i 13 punktami karnymi - dodaje policjant.

W obu przypadkach policjanci zatrzymali kierowcom uprawnienia. Teraz przez okres 3 miesięcy będą musieli powstrzymać się od jazdy.

O zatrzymaniu kierowców mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu. Posłuchaj:

Policjanci przypominają!

Osoba, która będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do 6 miesięcy. To jednak nie koniec sankcji!

Jeśli kierowca w dalszym ciągu będzie decydował się wsiąść za kółko, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem - informuje Kowalczyk.

Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Bartłomiej Sienkiewicz: Policja jest skażona genem autorytaryzmu