mlode siatkarki

Autor: Nadesłane / KS Stal Grudziądz Siatkarki z Grudziądza zajęły szóste miejsce

Siatkarki Stali Grudziądz bez awansu do półfinału. Zajęły szóste miejsce w Opolu

2023-02-26 15:14

Młode siatkarski Stali Grudziądz zakończyły rywalizację 1/4 Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kadetek w Opolu. Podopieczne trenera Konrada Biernackiego zajęły szóste miejsce i nie awansowały do półfinałów.

Młode grudziądzanki w Opolu trafiły do podgrupy A. Wraz ze Stalą były w niej także gospodynie oraz brązowe medalistki sprzed roku Łaskovia Łask.

Fazę grupową siatkarki Stali zakończyły z dwiema porażkami. Najpierw 0:3 z Łaskovią, a później 1:3 z Unią Opole.

Wyniki z fazy grupowej:

UNI Opole - Łaskovia Łask 0:3 (22:25, 13:25, 19:25)

Łaskovia Łask - Stal Grudziądz 3:0 (25:15, 25:15, 25:19)

Stal Grudziądz - UNI Opole 1:3 (22:25, 22:25, 25:23, 12:25)

Grudziądzankom pozostała więc rywalizacja o piąte miejsce z Green Volley Ełk. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu to młode zawodniczki z Ełku zwyciężyły 3:2.

Warto przypomnieć, że Stal do Opola wybrała się w młodym składzie. Sam udział w ćwierćfinale dla grudziądzkich zawodniczek był już sporym osiągnięciem.

Zespół mamy złożony z zawodniczek z rocznika 2008, a więc to tegoroczne młodziczki. I to właśnie ta kategoria wiekowa jest w tym roku naszą docelową - mówił przed wyjazdem do Opola Konrad Biernacki, trener Stali.

Aktualnie w Opolu trwa jeszcze turniej finałowy. Dwie najlepsze ekipy awansują do turniejów półfinałowych.