Remonty

Schody spod ratusza na Błonia Nadwiślańskie zostaną wyremontowane? Tak wyglądają obecnie

2024-05-14 6:59

Każdego dnia przechodzi przez nie wielu grudziądzan. To schody prowadzące z Błoni Nadwiślański pod budynek Urzędu Miejskiego. Miasto przygotowuje się do ich kompleksowego remontu. O szczegółach przeczytacie i posłuchacie na eska.pl.

Przechodzą nimi mieszkańcy oraz turyści. Chodzi o schody, która z terenu Błoni Nadwiślańskich prowadzą aż pod budynek grudziądzkiego ratusza. Trwają przygotowania do ich kompleksowego remontu.

Na Błoniach Nadwiślańskich odbywa się sporo imprez, stąd też decyzja, że te schody wymagają remontu. Tak aby poprawił się komfort spaceru, ale również i bezpieczeństwo osób, które na nich przebywają - mówi Karol Piernicki, rzecznik prasowy grudziądzkiego ratusza.

Ewentualny remont schodów zostanie sfinansowany ze środków zewnętrznych. Miasto poszukiwania pieniędzy rozpocznie po przygotowaniu dokumentacji projektowej.​

Projekt ten będzie realizowany we współpracy z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. 

O remoncie schodów mówi Karol Piernicki, rzecznik ratusza w Grudziądzu. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl