planetarium grudziadz

i

Autor: Pixabay

Inwestycje

Zbliża się remont Planetarium w Grudziadzu. Powstanie projekt modernizacji

2024-04-05 15:39

Pojawiła się szansa na remont grudziądzkiego Planetarium. Dzisiaj (5 kwietnia) podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowej na modernizację placówki.

Opracowanie wykona firma WK Architekci ze Swarzędza, która jako jedyna przystąpiła do postępowania przetargowego. Złożona oferta mieściła się w kwocie zapisanej na ten cel w budżecie, a cała procedura także przebiegła pomyślnie.

Wykonanie projektu będzie kosztowało - zgodnie z ofertą - 362 850, 00 złotych.

Od teraz wykonawca będzie miał pół roku na opracowanie dokumentacji. Jej posiadanie pozwoli na ogłoszenie przetargu na właściwe prace budowlane.

Modernizacja grudziądzkiego Planetarium - o co chodzi?

Zakładana jest kompleksowa modernizacja Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego. Remontu doczekają się pomieszczenia, a także dach, który zamieni się w taras astronomiczny. Planowana jest instalacja windy zewnętrznej, co pozwoli uzyskać dostępność dla osób niepełnosprawnych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

SHORT - Reacts - Roxie Węgiel - Buty | ESKA