Kasa dla miasta

Są pieniądze na ratowanie zabytków w Grudziądzu. Tam w przyszłości ma się znaleźć Liceum Plastyczne

2023-09-27 12:16

Opublikowano listy zwycięskich projektów w ramach drugiej edycji programu Polski Ład. Tym razem poświęcony był on zabytkom. Do Grudziądza trafi 3,5 miliona złotych.

W tej turze dofinansowanie w łącznej wysokości przekraczającej 1,8 mld zł otrzyma ponad 3200 samorządowych inwestycji. Do Grudziądza z tej puli trafi kwota 3,5 miliona złotych. Na co zostanie wydana?

Przyznane środki zostaną przeznaczone na pierwszy etap prac remontowo-konserwatorskich budynku Willi Victoriusa przy ul. Armii Krajowej.​ Docelowo - w przyszłości ma się w niej mieścić Liceum Plastyczne.

Bardzo się cieszę, że kolejne duże środki płyną do naszego miasta i umożliwią nam realizację kolejnej ważnej inwestycji - mówi prezydent Maciej Glamowski.

W najbliższym czasie ratusz na podstawie przygotowanej koncepcji opracuje dokumentacje projektową, wymagającą uzgodnień konserwatorskich.

Środki z 2 edycji Polskiego Ładu trafią również do gminy Grudziądz. Chodzi w tym przypadku o kwotę 0,5 miliona złotych.

Pieniądze przeznaczone zostaną na rozbudowę oraz przebudowę zabytkowego budynku byłej pastorówki w miejscowości Mokre wraz ze zmianą sposobu użytkowania.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Prof. Szklarski analizuje. Co jeśli Donald Trump wygra wybory?