mpgn grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Do przetargu przystąpiły cztery firmy

Są chetni na remont elewacji Domu Korzeniewskich w Grudziądzu. Problemem są jednak pieniądze

2022-10-07 23:36

Do przetargu na wykonanie remontu elewacji dawnego Domu Towarowego Korzeniewskich stanęły cztery firmy. Wszystkie złożyły oferty przewyższające zaplanowany na ten cel budżet.

Firmy, które zgłosiły się do przetargu:
  • TOM z Kwidzyna - ponad 1,6 mln zł
  • NEL-BUD z Radzynia Chełmińskiego - ponad 1,9 mln zł
  • Lider Konsorcjum JPD Krupiński Paweł z uczestnikiem konsorcjum JPD z Grudziądza - 2 515 230,68
  • Zakład Budowlany „Wakro” z Grudziądza - 2 526 287,97

Jakie środki na ten cel zapisała spółka Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami w Grudziądzu? Na remont elewacji zabytkowego Domu Towarowego Korzeniewskich na Rynku Głównym przeznaczono 1 milion złotych, a więc o ok. 600 tysięcy złotych mniej niż wynosi najniższa oferta w przetargu.

W ramach prac na elewacji wykonane mają zostać m.in.: roboty rozbiórkowe stolarki, przegląd i naprawa pokrycia dachu  czy chociażby remont elewacji z oczyszczeniem i odsoleniem murów wg wytycznych konserwatorskich.

Oferty złożone w przetargu są obecnie analizowane przez pracowników spółki. Później podjęta zostanie decyzja, czy MPGN dołoży brakującą kwotę, czy postępowanie zostanie unieważnione i powtórzony w najbliższym czasie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Mrzeżyno. Różaniec za Polskę na granicach