dom korzeniewskich

i

Autor: Nadesłane / MPGN w Grudziądzu Wizualizacja projektowa Domu Korzeniewskich

Dom Korzeniewskich w Grudziądzu będzie remontowany? MPGN ogłosił przetarg

2022-09-16 17:30

Na remont tej kamienicy grudziądzanie czekają od wielu lat. Zabytkowy Dom Korzeniewskich, który niszczeje na Rynku Głównym ma przejść gruntowny remont. Jest już przetarg na pierwszą część robót.

Remont zabytkowego Domu Towarowego Korzeniewskich będzie możliwy, jeśli spółka MPGN pozytywnie rozstrzygnie ogłoszony właśnie przetarg na pierwszą część robót. Ta kupiła obiekt w połowie 2021 roku.

W planie jest naprawa tynków i elementów ścian. Zajmiemy się również tynkami szlachetnymi. Roboty stolarki przewidzianej jeszcze do wymiany, obróbki blacharskie, przegląd i naprawa pokrycia dachu. Wymiana stolarki drzwiowej i witryny - wylicza Jagoda Szczerbowska z biura zarządu spółki.

Po remoncie Dom Korzeniewskich zatętnić ma życiem. Miasto ma już plan, co znajdzie się na poszczególnych piętrach tego zabytkowego obiektu.

W części piwnicznej planowane jest otwarcie klimatycznego baru z muzyką na żywo, na parterze przewidywana jest restauracja. W budynku mieścić ma się również m.in. mediateka, Uniwersytet III wieku oraz Uniwersytet Dziecięcy – dodaje pracownik spółki.

Pracownicy MPGN-u wykonali już prace porządkowe, wyłoniony został wykonawca dokumentacji projektowej, który przygotował wizualizację obiektu. Wszystko odbywa się pod ścisłym nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

To jedna z najatrakcyjniejszych nieruchomości zlokalizowanych na grudziądzkim Rynku, która niestety jest jednocześnie bardzo zaniedbana. Dlatego chcemy przywrócić jej dawny blask – deklaruje prezydent Maciej Glamowski.

Jeśli uda się rozstrzygnąć przetarg – pierwszy etap prac powinien rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Szczecińscy policjanci odnaleźli cenne zabytki