szkola muzyczna grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Państwowa Szkoła Muzyczna w Grudziądzu Państwowa Szkoła Muzyczna w Grudziądzu od września wraca do swojego budynku przy Armii Krajowej

Rusza nabór do Szkoły Muzycznej w Grudziądzu. Będą spotkania dla kandydatów

2022-05-10 13:53

Startuje nabór do Szkoły Muzycznej w Grudziądzu. Na początek kandydatów czeka badanie przydatności do kształcenia. Po nim uczeń zadecyduje gry na jakim instrumencie chce się uczyć.

Spotkania dla kandydatów odbędą się w dwóch terminach. Pierwsze 28 maja (sobota) o godzinie 10. Drugie 22 czerwca (środa) o godzinie 16.

Oczekujemy zaśpiewania piosenki przez kandydata, powtórzenia wyklaskane fragmentu schematu rytmicznego oraz powtórzenia dźwięku. Nie jest to egzamin wstępny. Wszystko ma odbyć się w formie zabawy - mówi Leszek Orłowski, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Grudziądzu.

Po wstępnym spotkaniu z nauczycielem uczeń wybiera instrument, na którym chce podjąć naukę.

Oferujemy naukę na skrzypcach, altówce, wiolonczeli, kontrabasie, gitarze, akordeonie, flecie, klarnecie, trąbce oraz oczywiście fortepianie - dodaje włodarz szkoły.

Czy trzeba mieć swoje instrumenty?

Państwowa Szkoła Muzyczna w Grudziądzu zapewnia swoim uczniom instrumenty. Wyjątkiem stanowi nauka gry na fortepianie.

Nauka w szkole muzycznej polega na systematycznym ćwiczeniu i przygotowywaniu się do zajęć, więc tutaj jest wymagany instrument własny. Na szczęście można w dzisiejszych czasach korzystać z instrumentów elektronicznych, które są naprawdę dobre i profesjonalne - informuje Leszek Orłowski.

Nabór prowadzony jest w wieku od 7 do 16 lat. Dokumenty związane z rekrutacją można znaleźć na stronie internetowej grudziądzkiego "Muzyka" - TUTAJ oraz w sekretariacie szkoły przy ul. Kosynierów Gdyńskich 17 

Rekrutacja w tymczasowej siedzibie

Tegoroczny nabór szkoła przeprowadzi jeszcze w tymczasowym budynku przy ul. Kosynierów Gdyńskich 17. Do swojego właściwego budynku placówka przeprowadzi się w okresie wakacji.

Termin letniego powrotu do naszej wyremontowanej siedziby przy ul. Armii Krajowej nie jest zagrożony. Nowy rok szkolny powitamy już w nowych pomieszczeniach - zapewnia dyrektor grudziądzkiego "Muzyka".

Dotychczasowy budynek szkoły przeszedł bardzo gruntowną modernizację. Wyremontowała została m.in. klatka schodowa, dach oraz kominy wentylacyjne. Odnowiona została również sala koncertowa.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #048 | AMSR, SEKRETY PRZYSIĘGI, IGA ŚWIĄTEK, TANIE WAKACJE