budynek szkola muzyczna grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Remont w siedzibie szkoły prowadzony jest na dużą skalę

"Tak dużego remontu nie było od lat 70". Grudziądzki muzyk będzie działał w odnowionej siedzibie

2022-01-26 15:09

Państwowa Szkoła Muzyczna w Grudziądzu od niespełna dwóch lat działa w zastępczym budynku. Powód? Duży remont dotychczasowej siedziby przy Armii Krajowej. Prace powinny zakończyć się w połowie bieżącego roku.

Szkoła Muzyczna w Grudziądzu już niebawem odzyska swoją siedzibę. Budynek przy Armii Krajowej przechodzi obecnie gruntowny remont. Takich prac nie widziano tam od połowy lat siedemdziesiątych.

Szkoła wówczas przenosiła się do budynku przy Armii Krajowej. Na pewno od tamtego czasu nie działo się nic tak wielkiego w tamtym miejscu. Oczywiście było jakieś pojedyncze naprawy, ale raczej na drobną i niewielką skalę - mówi Leszek Orłowski, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Grudziądzu.

Prace trwają już od niespełna dwóch lat i prowadzone są na bardzo szeroką skalę. Zmieni się praktycznie wszystko.

Mamy wymieniony dach, będą przebudowane sanitariaty. Na nowo zostanie wybudowana klatka schodowa, do tego dochodzi przebudowa sali koncertowej razem z klimatyzacją. Zyskamy naprawdę komfortowe warunki do nauki - dodaje szef grudziądzkiego muzyka.

Do kiedy potrwają prace?

Remont trwa już od niespełna dwóch lat i potrwać ma jeszcze przez kilka miesięcy. Wstępnie prace zakończyć się mają jeszcze w maju. Dyrektor szkoły zapewnia, że termin nie jest obecnie zagrożony.

Później planujemy sprzątanie i przeprowadzkę. Termin wakacji jest do tego idealny - dodaje dyrektor.

Szkoła na czas remontu musiała przenieść się do siedziby zastępczej. Gry na skrzypcach, czy na fortepianie młodzież uczy się obecnie w budynku przy Kosynierów Gdyński, gdzie dawniej mieściło się Liceum Medyczne.

muzyk grudziadz 2

i

Autor: Łukasz Piekarski Dawniej miało tu siedzibę Liceum Medyczne

Zajęcia obecnie prowadzimy hybrydowo. Jedni pracują zdalnie, drudzy stacjonarnie. To efekt tego, że jest tutaj zdecydowanie mniej miejsca - opowiada Leszek Orłowski.

Placówka tegoroczny nabór nowych uczniów przeprowadzi jeszcze w siedzibie przy Kosynierów Gdyńskich. Nowy rok szkolny zacząć ma się jednak w wyremontowanej siedzibie przy Armii Krajowej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jarosław Gowin w kawiarni