przedszkola grudziadz

i

Autor: Pixabay

Edukacja dzieci

Rusza nabór do miejskich przedszkoli. Tak będzie wyglądała rekrutacja w Grudziądzu

2024-02-28 10:05

Zbliża się okres składania wniosków o przyjęcie dzieci do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2024/2025. Na eska.pl przedstawiamy najważniejsze informacje związane z rekrutacją.

Podstawową informacją w kontekście rekrutacji do miejskich przedszkoli jest termin składania wniosków. Dokumenty można składać od 1 do 31 marca 2024 roku. Rodzice zainteresowani zapisaniem dziecka do przedszkola mogą wypełnić formularz elektroniczny, który dostępny jest na stronie internetowej TUTAJ.

Jak wygląda proces rekrutacji jeśli chodzi o wybór przedszkoli? Rodzice mają możliwość ubiegania się o miejsce w maksymalnie trzech przedszkolach. Wniosek elektroniczny powinien zawierać wybór 1, 2 lub 3 przedszkola według preferencji. Konieczne jest złożenie formularza w przedszkolu pierwszego wyboru, a brak wniosku w tym przedszkolu może skutkować nieujęciem dziecka w procesie rekrutacji.

Tak wyglądają kryteria rekrutacyjne

  • W pierwszej kolejności brane są pod uwagę kryteria ustawowe o równoważnej wartości, takie jak wielodzietność rodziny, niepełnosprawność dziecka czy rodziców, objęcie dziecka pieczą zastępczą, samotne wychowywanie dziecka, oraz inne.
  • W drugim etapie rekrutacji brane są pod uwagę dodatkowe kryteria, takie jak status zatrudnienia lub nauki obojga rodziców, obecność rodzeństwa w tym samym przedszkolu, oraz potrzeba wydłużonej opieki.

Lista zakwalifikowanych dzieci pojawi się 16 kwietnia. Później rodzice dzieci zakwalifikowanych do przedszkola muszą do 23 kwietnia złożyć pisemne potwierdzenie woli przyjęcia dziecka. Brak oświadczenia spowoduje nieujęcie dziecka na liście przyjętych.

W planie jest także postępowanie uzupełniające. W przypadku wolnych miejsc rozpocznie się 20 maja, a składanie wniosków zakończy się 24 maja.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Szymon Hołownia w Krakowie