narkotyki grudziadz

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Współpraca policji z Grudziądza i Lublina

Kryminalne

Rozprowadzali narkotyki w paczkomatach na terenie Grudziądza. Bracia wpadli w ręce policji!

2024-03-01 12:51

Współpraca policjantów z Grudziądza i Lublina doprowadziła do zatrzymania braci, którzy z wykorzystaniem paczkomatów - wysyłali do odbiorców paczki z narkotykami. O szczegółach akcji piszemy na eska.pl.

Kryminalni z Grudziądza i Lublina ustalili, że w kilku paczkomatach na terenie Grudziądza i powiatu grudziądzkiego mogą znajdować się paczki z narkotykami. Jak ustalili przesyłki, zawierające narkotyki, zostały wcześniej przewiezione przez kurierów do sortowni, gdzie zostały zabezpieczone przez policjantów.

Po przejęciu przesyłek kryminalni pojechali do miejsc zamieszkania 30-latka i 36-latka, na terenie powiatów grudziądzkiego i chełmińskiego, gdzie zatrzymali braci - informuje Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Ostatecznie w paczkach oraz miejscu zamieszkania podejrzewanych zabezpieczono blisko 450 gramów zbrylonej substancji krystalicznej, 3 kilogramy suszu roślinnego oraz 5 tabletek MDMA. Wstępne testy wykazały, że wszystkie zabezpieczone substancje to narkotyki.

Wkrótce substancje te będą poddane szczegółowym badaniom w policyjnym laboratorium.

Dodatkowo policjanci zabezpieczyli przy zatrzymanych gotówkę w kwocie 27 800 złotych oraz 2000 dolarów i dwie sztuki broni - dodaje Kowalczyk.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania oraz wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 12 lat. Dodatkowo młodszy z nich usłyszał zarzut posiadania broni bez zezwolenia za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratury z Grudziądza sąd zdecydował o aresztowaniu obu podejrzanych na 3 miesiące.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Express Biedrzyckiej - Ewa WRZOSEK