ulica forteczna

i

Autor: Łukasz Piekarski Ulica Forteczna w Grudziądzu

Plany na przyszłość

Kolejne remonty drogowe w Grudziądzu? Chodzi u ulicę Forteczną i Jagiełły

2024-02-29 13:49

​W centrum Grudziądza szykują się kolejne remonty. Chodzi o ulice Forteczną i Jagiełły. Prace modernizacyjne obu dróg mogą rozpocząć się pod koniec roku.

Miasto ma kolejne plany drogowe remonty. Tym razem w grę wchodzi modernizacja ulic Fortecznej i Jagiełły. Na razie trwają przygotowania do stworzenia dokumentacji projektowej. To od niej zależy ile będzie kosztowała cała inwestycja. Na razie władze Grudziądza posługują się szacunkowymi kwotami.

Około 2,5 mln złotych przeznaczone ma być na przebudowę ulicy Fortecznej, 4,5 mln złotych na remont Jagiełły. Miasto zdecydowało się zabezpieczyć w tegorocznym budżecie około 250 tysięcy złotych na wykonanie dokumentacji projektowej - mówi prezydent Maciej Glamowski.

Obie te ulice będą kompleksowo przebudowane, łącznie z podbudową, chodnikami i oświetleniem. W planie prawdopodobnie zabraknie ścieżki rowerowej - dodaje Sylwia Łazarczyk z Zarządu Dróg Miejskich.

Remonty obu ulic mają zostać dofinansowanie ze środków rządów. W rozmowach z rządem uczestnicy również wiceminister, Tomasz Szymański.

Pan minister razem z panem prezydentem rozmawia z przedstawicielami różnych ministerstw. W grę wchodzi remont tych dwóch dróg. Prowadzą one do instytucji. Ponadto wybudowało się tam nowe osiedle - mówi Jakub Kopkowski, asystent wiceministra, Tomasza Szymańskiego.

Więcej w materiale poniżej:

Ulica Forteczna i Jagiełły w Grudziądza mogą doczekać się remontu. Posłuchaj konferencji prasowej:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Kobieta runęła nagle na chodnik. Wszystko na oczach policjantów