depresja

i

Autor: Pexels Światowy Dzień Walki z Depresją obchodziliśmy 23 lutego

Pomoc

Rozmowy o walce z depresją. Posłuchajcie wyjątkowych historii grudziądzan!

2024-02-24 10:14

23 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Depresją. W Grudziądzu w kilku miejscach zorganizowano punkty z pomocą specjalistów. Na naszej antenie mogliście posłuchać rozmów z mieszkańcami Grudziądza, który od wielu lat zmagają się z chorobą. Teraz dostępne są także na eska.pl.

Tylko w ubiegłym roku w Polsce życie odebrało sobie 146 młodych osób w wieku od 7 do 18 lat. Tak wynika ze statystyk Fundacji "Słonie na Balkonie". Jak się okazuje depresja nie dotyka wyłącznie ludzi młodych. Jak usłyszycie w rozmowach z grudziądzanami, którzy zmagają się z wspomnianą depresją - nie ma granic wiekowych.

Depresja w moim życiu oznacza przede wszystkim brak siły do wykonywania z pozoru prostych czynności. To na przykład wstanie z łóżka, umycie zębów, czy też uczesanie włosów. Pojawia się także bardzo niska samoocena, oraz myśli samobójcze - opowiada Julia z Grudziądza, która z depresją zmaga się od 3 lat.

W poniższym materiale posłuchacie trzech rozmów. Jest także pan Piotr i pani Barbara. Całość skoordynowała pani Ewa Rocławska, psycholog z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej.

Rozmowy z grudziądzanami, którzy walczą z depresją. Posłuchajcie tych wyjątkowych wywiadów:

O depresji przeczytacie także w ramach akcji "Eska Przeciw Depresji" - TUTAJ. Znajdziecie tam m.in. rozmowy z Kamą, czy też Jankesem, podcasty z Mają Pisarek oraz zbiór bardzo przydatnych artykułów.

Poniżej posłuchacie również rozmowy z innym psychologiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grudziądzu, Beatą Bratko-Gruszką.

Rozmowa z Beatą Bratko-Gruszką, grudziądzkim psychologiem o depresji. Posłuchaj:

23 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Depresją. W tym dniu celem jest zwiększenie świadomości zaburzeń psychicznych w społeczeństwie, propagowanie wiedzy na temat objawów choroby, odpowiednich reakcji oraz możliwych terapii.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Jak wygląda depresja? Za uśmiechem może się chować wołanie o pomoc