browar sikorskiego

i

Autor: Łukasz Piekarski Co powstanie na terenie po dawnym browarze?

Inwestycje

Nowy właściciel terenu po dawnym browarze. Co powstanie w miejscu niszczejęcych obiektów?

2024-02-23 11:44

Jest szansa na przebudowę terenów po dawnym browarze. Obiekty przy ulicy Sikorskiego w Grudziądzu od wielu lat popadają w ruinę. O szczegółach piszemy na eska.pl.

Tereny po dawnych browarze od kilkunastu tygodni mają nowego właściciela. Spotkał się z nim prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski.

Nowy właściciel ma plan wybudowania w tym miejscu parku handlowego. Powstaną tam także lokale gastronomiczne. Niektóre elementy infrastruktury zostaną zrewitalizowane. Najważniejsze jest to, że ta część miasta wreszcie odżyje - mówi prezydent Maciej Glamowski.

Rewitalizacja terenów po dawnym browarze nie obejmie jednak miejskiej działki, która znajduje się w miejscu dawnego szpitala.

Zgodnie z nowym studium ta działka przeznaczona jest pod budownictwo mieszkaniowe. Aby ta funkcja rzeczywiście mogła zaistnieć na tym terenie, musimy dokonać jeszcze zmian w planie zagospodarowania - dodaje włodarz miasta.

Grudziądzki browar funkcjonował od 1850 roku. Zamknięty został w 2009 roku.​

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

''ZACZYNAMY OD KACZYŃSKIEGO!'' - Komisja do PEGASUSA