GKM Grudziądz

i

Autor: Radio Eska GKM Grudziądz

Żużel

Spora strata GKM-u Grudziądz za miniony rok! W grę wchodzą miliony

2024-02-19 13:43

GKM Grudziądz ze sporą stratą za miniony sezon. Stało się tak mimo dużych wpływów od sponsorów i ze sprzedaży biletów. Chodzi o kwotę 4,5 miliona złotych.

GKM Grudziądz w sezonie 2022 zanotował stratę 2,46 mln zł. Według najnowszego raportu - opublikował go portal Sportowe Fakty - na koniec sezonu 2023 w Grudziądzu ta strata wyniosła 4,5 mln złotych!

Do informacji za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się prezes GKM-u, Marcin Murawski:

Spokojnie. Strata to nie dług. Jako spółka miejska jesteśmy wspierani przez Miasto Grudziądz w formie dokapitalizowania, które nie jest przychodem, co z automatu powoduje stratę w danej kwocie. Przed sezonem 2023 w planie rzeczowo-finansowym uwzględnione było dokapitalizowanie w kwocie 4 mln zł i w takiej kwocie zostało zrealizowane. Sezon 2023 dawno mamy rozliczony czego efektem jest otrzymanie licencji. Obecne kontrakty też realizujemy zgodnie z planem.

A wy co sądzicie o stracie grudziądzkiego klubu? Zapraszamy do dyskusji!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Express Biedrzyckiej - dr Anna Siewierska fragmenty FB