MKS Grudziądz

Autor: Facebook / MKS Grudziądz Zawodnicy MKS-u przesunęli się na szóste miejsce w tabeli

Piłka ręczna

MKS Grudziądz wraca do wygrywania. Jest awans w tabeli ligowej!

2024-02-18 9:19

MKS Bodega Grudziądz powrócił na zwycięską ścieżkę. Zespół grającego trenera, Sebastiana Rumniaka pokonał przed własną publicznością USAR Kwidzyn 32:27.

Jako pierwsi do siatki podczas spotkania w Grudziądzu trafili goście. Później jednak seria czterech trafień z rzędu Nikodema Rozwadowskiego wyprowadziła MKS na prowadzenie 4:1. Kwidzynianie próbowali jeszcze utrzymywać kontakt bramkowy z drużyną trenera Rumniaka... jednak ostatecznie do przerwy to MKS prowadził 16:10.

Po zmianie stron grudziądzanie dalej kontynuowali powiększanie swojej przewagi. Po 42' minutach MKS prowadził nawet różnicą 9 bramek (23-14).

Ostatecznie podopieczni Sebastiana Rumniaka wygrali w starciu z USAR-em Kwidzyn 32:27.

Najskuteczniejszym zawodnikiem MKS-u był w tym spotkaniu wspomniany Nikodem Rozwadowski - 8 bramek. Po stronie gości po pięć trafień zaliczyli: Hubert Raczkowski oraz Piotr Paczkowski.

Mówi Paweł Kruszewski, zawodnik MKS-u Bodega Grudziądz. Posłuchaj:

Grudziądzanie po tej wygranej - z dorobkiem 21 oczek przesunęli się na szóste miejsce w ligowej tabeli. Kolejny mecz MKS rozegra na wyjeździe. W niedzielę (25 lutego) z KPR Gryfino. Początek o 17.