ATG

i

Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu 10 załóg wzięło udział w Rajdzie Poznaj Piękno Ziemi Grudziądzkiej

Rajd Poznaj Piękno Ziemi Grudziądzkiej. Samochodowa przygoda dla całych rodzin. Sprawdź wyniki

2020-10-13 8:34

Rajd Turystyczny „Poznaj piękno Ziemi Grudziądzkiej” zorganizował Automobilklub z Grudziądza. Była to samochodowa impreza dla całych rodzin. Oprócz zwiedzania, przeprowadzono kilka prób sprawnościowych. Mamy pełne wyniki rywalizacji.

Jak pilotuje się samolot? Sprawdziliśmy

10 października odbył się Rajd Turystyczny „Poznaj piękno Ziemi Grudziądzkiej”. To coroczna impreza dla każdego, kto ma ochotę zobaczyć piękno Grudziądza i jego okolic zza kierownicy swojego pojazdu. Na starcie stawiło się 10 załóg i każda z nich ukończyła wyścig. Towarzyszące imprezie zagadki, zadania rekreacyjne i sprawnościowe oraz dodatkowe atrakcje na trasie, pozwolą aktywnie i ciekawie spędzić dzień w świetnym towarzystwie. Ponad 50km trasa eksponuje to czym możemy pochwalić się w naszym powiecie. Rajd na pewno jest świetnym pomysłem na wspólną zabawę rodzinną, w gronie przyjaciół lub znajomych.

Zobacz też: Mniej miejsc dla pasażerów w komunikacji miejskiej w Grudziądzu. Czy pasażerowie stosują się do ograniczeń? [AUDIO]

Ranking najlepszych kierowców

W klasyfikacji ogólniej pierwsze miejsce zdobyły kierowca Iwona Żurawska i pilot Magdalena Kornacka-Trębacz, drugie kierowca Justyna Kowalik-Górna i pilot Aleksandra Glabiszewska, a trzecie kierowca Radosław Schenker i pilot Dominik Nowak. W próbach sprawnościowych panowania nad pojazdem najlepszy okazał się Edward Makowski, za to drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Radosław Schenker oraz Marta Swedura.

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?

Pytanie 1 z 6
Twój ulubiony rodzaj filmu?
Klasyfikacja generalna

1. Żurawska Iwona, Kornacka-Trębacz Magdalena

2. Kowalik-Górna Justyna, Glabiszewska Aleksandra

3. Schenker Radosław, Nowak Dominik

4. Nosewicz Czesław, Marciniuk Ligia

5. Deli Ryszard, Kucharczyk Elżbieta

6. Wojtaś Olaf, Grajkowski Kacper

7. Swedura Marta, Nowaczek Julia

8. Olszyński Józef, Dębowski Szymon

9. Hermann Hanna, Hermann Aleksandra

10. Makowski Edward, Brakoniecki Sławomir

Klasyfikacja w próbach sprawnościowych

1 1 Makowski Edward

2 4 Schenker Radosław

3 2 Swedura Marta

4 6 Nosewicz Czesław

5 3 Wojtaś Olaf

6 9 Deli Ryszard

7 5 Olszyński Józef

8 10 Kowalik-Górna Justyna

9 8 Żurawska Iwona

10 7 Hermann Hanna

Rajd samochodowy "Poznaj Piękno Ziemi Grudziądzkiej" ma na celu popularyzację sportowych imprez I zorganizowanych form turystyki samochodowej. To także okazja do poznawania walorów turystycznych, krajoznawczych I historycznych Grudziądza I okolic. Ważnym elementem jest również popularyzacja idei ochrony środowiska wśród zmotoryzowanych. Dla uczestników jest to wyjątkowa okazja, by pod okiem fachowców udoskonalać umiejętności prowadzenia pojazdu, pogłębiać kulturę motoryzacyjną oraz poszerzać i utrwalać wiedzę dotyczącą przepisów ruchu drogowego i zasad Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.