ATG

i

Autor: Damian Pieczonka Niedawno poznaliśmy Grudziądzkiego Mistrza Kierownicy 2020. Teraz poznamy piękno okolic Grudziądza

Poznaj Piękno Ziemi Grudziądzkiej. Rajd samochodowy dla całych rodzin organizuje Automobilklub Grudziądz

2020-10-05 18:35

To będzie rajd na zakończenie sezonu. Automobilklub Toruński delegatura w Grudziądzu organizuje imprezę pod nazwą “Poznaj Piękno Ziemi Grudziądzkiej”. Będą to Turystyczne Motorowe Mistrzostwa Okręgu Bydgoskiego Runda I. Sprawdź termin I harmonogram wydarzenia!

Straż Miejska w Grudziądzu zwraca uwagę na parkujące auta na chodnikach

Rajd samochodowy "Poznaj Piękno Ziemi Grudziądzkiej" ma na celu popularyzację sportowych imprez I zorganizowanych form turystyki samochodowej. To także okazja do poznawania walorów turystycznych, krajoznawczych I historycznych Grudziądza I okolic.

Ważnym elementem jest również popularyzacja idei ochrony środowiska wśród zmotoryzowanych. Wyprawa zapowiada się zatem interesująco, choć jej szczegóły do chwili startu są owiane tajemnicą. Wszystko po to, by sprawić uczestnikom większą frajdę.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?

Poznaj Piękno Ziemi Grudziądzkiej - plan rajdu samochodowego w Grudziądzu

Nie tylko zwiedzanie zaplanowano w programie tej motoryzacyjnej imprezy. Dla uczestników jest to wyjątkowa okazja, by pod okiem fachowców udoskonalać umiejętności prowadzenia pojazdu, pogłębiać kulturę motoryzacyjną oraz poszerzać i utrwalać wiedzę dotyczącą przepisów ruchu drogowego i zasad Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W ramach małej rywalizacji przewidziano wyłonienie najlepszych kierowców i pilotów Rajdu oraz najlepszego kierowcę w próbach sportowych.

Magdalena Bajerska z ATG o rajdzie Poznaj Piękno Ziemi Grudziądzkiej

Będzie to impreza turystyczna. Będziemy poznawali Powiat Grudziądzki. Reszty nie mogę zdradzić, ponieważ jest to tajemnica dla uczestników -mówi Magdalena Bajerska z ATG.

Osoby funkcyjne:
 • DYREKTOR RAJDU (JURY): Adam Miosga
 • DYREKTOR ds. ORGANIZACYJNYCH Krzysztof Aniołowski
 • AUTOR TRASY: Hanna Lotarska / Adam Miosga
 • WERYFIKATOR TRASY (JURY): Zenon Reetz / Ewa Miosga
 • KIEROWNIK PRÓB SPORTOWYCH (JURY): Magdalena Bajerska (sędzia sportowy llic. I 484/12)
 • KIEROWNIK KOMISJI OBLICZEŃ (JURY): Michał Wata
 • BIURO IMPREZY: Marzena Aniołowska / Ewa Miosga

Uczestnikiem imprezy są kierowca i pilot, stanowiący załogę, po dopełnieniu wszystkich formalności zgłoszeniowych określonych regulaminem i komunikatami organizatora. Dopuszcza się udział osób dodatkowych, które stają się również uczestnikami imprezy i wchodzą w skład zgłoszonej załogi, ale będą traktowane jako osoby towarzyszące.

Zgłoszony przed startem skład załogi nie może ulec zmianie do końca imprezy. Samochód zgłoszony do imprezy musi być sprawny technicznie i spełniać wymagania wynikające z ustawy „Prawo o Ruchu Drogowym”. Kierowca powinien posiadać wszystkie wymagane dokumenty i uprawnienia do kierowania zgłoszonym pojazdem aktualne ubezpieczenie OC, ważny przegląd techniczny, uprawnienia do prowadzenia pojazdu.

Harmonogram imprezy:

Sobota, 10 października 2020 r.

 • 8:30 – 9:30 ZAPISY, PRZYJMOWANIE UCZESTNIKÓW I ODBIÓR ADMINISTRACYJNY (MARINA GRUDZIĄDZ)
 • 9:40 ODPRAWA UCZESTNIKÓW (MARINA GRUDZIĄDZ)
 • 10:00 START PIERWSZEJ ZAŁOGI (MARINA GRUDZIĄDZ)
 • 11:30 PKC-1 – otwarcie punktu (Parking Klasztoru Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Rywałdzie)
 • 12:30 META RAJDU – otwarcie punktu (Parking Zamku Krzyżackiego w Radzyniu Chełmińskim)
 • ok. 15:30 OGŁOSZENIE PROWIZORYCZNYCH WYNIKÓW
 • ok. 16:00 ZAKOŃCZENIE RAJDU – OFICJALNE WYNIKI, WRĘCZENIE NAGRÓD

Harmonogram ramowy może ulec zmianie. Ostateczny program imprezy zostanie ogłoszony uczestnikom w czasie odprawy załóg.

Rajd ma charakter jednodniowy jednorundowy i składa się z 2 odcinków o łącznej długości ok. 50 km w normalnych warunkach ruchu drogowego po nawierzchniach asfaltowych, brukowych i szutrowych. Każdy z odcinków należy pokonać zgodnie z dostarczonym opisem przejazdu (itinerer) i w wyznaczonym czasie dotrzeć do wskazanego Punktu Kontroli Czasu (PKC) a ostatecznie do METY (spóźnienia będą objęte karą punktową).

Trzy najlepsze załogi, z najmniejszą liczbą punktów karnych, otrzymają puchary (osobno dla kierowcy i pilota). Kierowca, który uzyska najlepszy sumaryczny wynik na próbach sprawności (SZ) otrzyma puchar „Najlepszy kierowca na próbach sprawności”. Jeśli pozwolą na to możliwości organizatora, przewiduje się wręczenie najlepszym załogom pamiątkowych dyplomów i nagród rzeczowych.

Rajd “Poznaj Piękno Ziemi Grudziądzkiej” wystartuje z mariny w Grudziądzu, 10 października.