test coopera

i

Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu Uczestnicy I Testu Coopera w Grudziądzu

I Test Coopera w Grudziądzu. Ponad stu biegaczy sprawdzało formę na bieżni Stadionu Centralnego

2020-10-05 17:05

W sobotę, 3 października 115 biegaczy zmierzyło się z I Testem Coopera w Grudziądzu. Sprawdzian kondycji I wytrzymałości zorganizowano na bieżni Stadionu Centralnego w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Straż Miejska w Grudziądzu zwraca uwagę na parkujące auta na chodnikach

115 biegaczy wzięło udział w Teście Coopera, który przeprowadzono na bieżni stadionu przy ulicy Piłsudskiego w Grudziądzu. Sobotnia impreza 3 października, miała za zadanie sprawdzenie poziomu sprawności fizycznej. Przeprowadzona została dzięki pieniądzom z GBO. Uczestnicy mogli porównać się z wynikami opracowanego w połowie lat 60. XX wieku testu, przygotowanego przez amerykańskiego lekarza Kennetha Coopea. Jest on stosunkowo nieskomplikowany do przeprowadzenia, powszechnie uznawany za miarodajny I dający szybki I łatwy ogląd w kontekście dokonywania postępów sportowych. To sprawdzian polegający na nieprzerwanym 12 -minutowym biegu. Pokonana w tym czasie odległość za pomocą tabel określa sprawność fizyczną w zależności od wieku I płci.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...

W biegowym teście wydolnościowym pobiegło 115 osób. Biegi odbywały się co 20 minut w grupach maksymalnie 15 osobowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal I dyplom.

test coopera

i

Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu Na uczestników Testu Coopera w Grudziądzu czekały medale i dyplomy

Zadanie zrealizował Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku. Wnioskodawcą projektu był Patryk Gruszeczka. Całkowita wartość zadania wyniosła 10.185,30 złotych.