rada kobiet

i

Autor: Pixabay Powstanie Rady Kobiet w Grudziądzu to postulat Młodej Lewicy

Rada Kobiet powstanie w Grudziądzu? To propozycja Młodej Lewicy

2023-03-09 13:41

Kobiety mają mieć większy wpływa na funkcjonowanie Grudziądzu. Chodzi o powołanie w naszym mieście Rady Kobiet. Z takim postulatem do prezydenta Macieja Glamowskiego wystąpili przedstawiciele Młodej Lewicy.

Kobiety będą decydowały o funkcjonowaniu miasta. W Grudziądzu pojawił się pomysł utworzenia tzw. Rady Kobiet. Z inicjatywą wychodzą przedstawiciele Młodej Lewicy.

Rada Kobiet działa na przykład w Koszalinie i w wielu,wielu innych miejscowościach. Związek Miast Polskich także rekomenduje aby takie rady powstały i zgłaszały swoje postulaty wobec kobiet. Działało by to na zasadzie ciała doradczego - mówi Mateusz Orzechowski z Młodej Lewicy w Grudziądzu.

Na razie nie wiadomo, które kobiety miały wchodzić w skład rady. To ma zostać w gestii prezydenta Grudziądza.

To wszystko będzie zależało od władz naszego miasta. Czy będą chcieli zorganizować to w formie konkursu, czy może jednak poprzez wybory. Mamy nadzieję, że będzie to przeprowadzone naprawdę rzetelnie i że będzie to rada różnorodna - dodaje przedstawiciel Młodej Lewicy.

Postulat trafi teraz na biurko prezydenta Grudziądza.​ A Wy jakie macie zdanie w sprawie powołania w naszym mieście Rady Kobiet? Zapraszamy do oddania głosu w naszej sondzie.

Sonda
Czy w Grudziądzu powinna działać Rada Kobiet?

Wśród innych postulatów Młodej Lewicy z Grudziądza są także: Sfinansowanie metody In Vitro z Budżetu Obywatelskiego (wniosek zostanie złożony na edycję 2024) oraz wprowadzenie skrzyneczek menstruacyjnych do każdej szkoły średniej w naszym mieście.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Dzień chłopaka na wesoło - EwelinaPyta