mloda lewica

i

Autor: Nadesłane O postulatach poinformowała w Grudziądzu Młoda Lewica

Młoda Lewica w Grudziądzu o tolerancji i równości. "Oczekujemy działań od samorządu"

2022-11-17 7:34

Grudziądzki samorząd robi niewiele na rzecz równości i tolerancji. Tak twierdzą przedstawiciele Młodej Lewicy. Zarzuty w stronę lokalnego ratusza skierowali nieprzypadkowo w Ogólnopolskim Dniu Tolerancji.

Wśród propozycji do grudziądzkiego samorządu padają m.in. pomysły związane z dodatkowymi lekcjami o tolerancji w lokalnych szkołach.

To zajęcia antydyskryminacyjne, tak aby wszystkie osoby w szkołach mogły czuć się bezpiecznie. Drugim pomysłem jest powołanie rady ds. równouprawnienia lub pełnomocnika przy prezydencie - mówi Mateusz Orzechowski z Młodej Lewicy.

Jak dodaje przedstawiciel "Młodej Lewicy" - problemy w szkołach na tle dyskryminacji wciąż są na porządku dziennym. Tak wynika z badań, które w grudziądzkich placówkach oświatowych przeprowadzone zostały dwa lata temu.

Kilkanaście procent uczniów spotkało się z dyskryminacją na tle albo płci, albo orientacji seksualnej. Chciałbym odwołać się również do wydarzeń, które odbyły się na proteście w Grudziądzu organizowanym przeze mnie. Wówczas osoby organizatorskie zostały napadnięte przez agresorów - dodaje członek Młodej Lewicy.

Młoda Lewica poinformowała także, że póki co o swoich postulatach nie rozmawiała ani z prezydentem, ani z radnymi.

To na razie apel młodych ludzi. Liczymy, że miasto Grudziądz zgodnie z przyjętą w 2021 roku deklaracją przyjmie nasze postulaty - przekazuje Mateusz Orzechowski.

Przypomnijmy, krótkie spotkanie z dziennikarzami zorganizowane zostało z okazji przypadającego w listopadzie Dnia Tolerancji.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

W. CZARZASTY: BRAK WSPARCIA DLA POLSKI W SPRAWIE UCHODŹCÓW TO GŁUPOTA UE. PLATFORMA PRZYGOTOWUJE SIĘ DO RZĄDZENIA Z LEWICĄ.