Autor: Pixabay

PIłka Nożna

Przełamanie Olimpii Grudziądz. Wysoka wygrana z imienniczką z Elbląga!

2024-03-07 8:35

Piłkarze Olimpii Grudziądz wreszcie odnieśli zwycięstwo na drugoligowych boiskach. "Biało-zieloni" w trzeciej kolejce po wznowieniu rozgrywek ograli przed własną publicznością swoją imienniczkę z Elbląga aż 3:0!

Podopieczni trenera Mariusza Pawlaka błyskawicznie rozpoczęli strzelanie w starciu z elbląską drużyną. Już w 5' minucie do siatki przyjezdnych trafił Szymon Krocz. Niespełna 20. minut później "Biało-zieloni" prowadzili 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kacper Cichoń.

Na trzecie i ostatnie trafienie piłkarze Olimpii kazali czekać do drugiej połowy. W 73' minucie Andrzeja Witana pokonał młody skrzydłowy grudziądzkiego zespołu, Kacper Rychert.

Do ostatniego gwizdka arbitra wynik meczu już się zmienił. W starciu dwóch Olimpii górą ta z Grudziądza 3:0.

Olimpia Grudziądz: 30. Kacper Górski - 77. Rafał Kobryń, 25. Bartosz Zbiciak, 4. Damian Kostkowski, 93. Iwan Ciupa - 42. Fardin Rabet (46, 7. Patryk Czarnowski), 44. Dominik Frelek (67, 23. Jarosław Jampol), 6. Oskar Sikorski, 10. Kacper Cichoń (77, 16. Grzegorz Glapka), 29. Kacper Rychert (77, 18. Kacper Jarzec) - 11. Szymon Krocz (87, 2. Igor Maruszak).

Olimpia Elbląg: 27. Andrzej Witan - 3. Łukasz Sarnowski (76, 4. Kacper Łaszak), 5. Kacper Szczudliński (46, 9. Mariusz Gabrych), 24. Bartłomiej Mruk, 21. Kacper Filipczyk - 6. Kamil Bartoś, 13. Michał Kuczałek, 18. Dawid Danilczyk (76, 7. Kacper Jóźwicki), 10. Jan Sienkiewicz (35, 20. Adam Żak), 28. Ołeksandr Jacenko (61, 16. Maciej Spychała) - 11. Maciej Famulak.

Kolejny mecz "Biało-zieloni" również rozegrają na własnym stadionie. Tym razem w niedzielę (10 marca) o godzinie 20 zmierzą się z Chojniczanką Chojnice.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl