Autor: Łukasz Piekarski MKS Bodega Grudziądz po wygranym meczu

Piłka ręczna

Trwa seria zwycięstw MKS-u Grudziądz! Udany rewanż z Bydgoszczą

2024-03-04 9:31

MKS z trzecią wygraną z rzędu. Szczypiorniści z Grudziądza pokonali przed własną publicznością akademików z Bydgoszczy 32:26. O szczegółach meczu przeczytacie na eska.pl.

Grudziądzanie bramkową przewagę zbudowali już na początku meczu. Po 5' minutach było 5:1 dla MKS-u. Goście zmniejszyli nieco stratę dopiero w samej końcówce pierwszej połowy zdobywając kilka bramek pod rząd. Ostatecznie po 30 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 19:11 dla zespołu trenera Sebastiana Rumniaka.

Po zmianie stron nieco lepiej zaczęli grać przyjezdni z Bydgoszczy. Młodzi szczypiorniści potrafili seriami zdobywać punkty. Tak się działo pomiędzy 10 a 16 minutą, gdy zmniejszyli stratę z 10 do 5 bramek.

Ostatecznie jednak MKS dowiózł wygraną do końcowej syreny. Grudziądzanie wygrali w derbowym starciu z bydgoszczanami 32:26.

To trzecia wygrana zespołu trenera Rumniaka z rzędu. Obecnie z dorobkiem 27 oczek zajmuje szóste miejsce w ligowej tabeli. Liderem pozostaje Gwardia Koszalin - 45 punktów.

Najskuteczniejszymi zawodnikami dnia byli: Nikodem Rozwadowski (7 bramek), oraz po stronie gości Wiktor Muziewicz (6 bramek).

Mówi Marcin Miedziński z MKS-u Bodega Grudziądz. Posłuchaj:

Kolejny mecz MKS rozegra na wyjeździe. W przyszłą sobotę (9 marca) o 18 w Olsztynie z miejscowym Szczypiorniakiem.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Druh OSP z Jawiszowic molestował dzieci?