spotkanie kobiet 1

i

Autor: Nadesłane / Monika Balcer-Grudzień To było trzecie spotkanie przedsiębiorczych grudziądzanek

Przedsiębiorcze grudziądzanki łączą siły! Organizują inspirujące spotkania

2022-08-08 20:03

Opowiadają o swoim biznesie i trudach jego prowadzenia. Przedsiębiorcze grudziądzanki postanowiły połączyć siły i organizować wydarzenia pod hasłem "Kobieta na swoim". Jak dotąd odbyły trzy takie spotkania. Każde cieszyło się sporym zainteresowaniem.

Czym są spotkania "Kobieta na swoim"? To spotkania networkingowe dla przedsiębiorczych grudziądzanek. Docelowo organizowane mają być przynajmniej raz w miesiącu.

Celem naszych spotkań jest zjednoczenie kobiet, które działają biznesowo oraz tych, które są przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu swojej własnej działalności. Nie brakuje inspiracji, wsparcia i rekomendacji - mówi Monika Balcer-Grudzień, jedna z organizatorek spotkań.

Organizatorki spotkań zaznaczają, że wspomniane wsparcie kobiet w prowadzeniu przez nich biznesu jest dzisiaj znikome.

Bardzo chciałybyśmy to zmienić. Kobieta prowadząca biznes w męskim świecie ma dużo trudniej niż mężczyzna, ma inne problemy. Z reguły to na nas spoczywa obowiązek prowadzenia domu, opieka nad dziećmi i w związku z tym w prowadzeniu biznesu jesteśmy zupełnie inaczej postrzegane - dodaje Dominika Zielińska, również jedna z organizatorek spotkań.

Kolejne spotkanie przedsiębiorczych kobiet w Grudziądzu. Posłuchaj wypowiedzi:

Każde spotkanie ma swój temat przewodni. Motywem ostatniego (ogółem trzeciego już w Grudziądzu) było ADHD. Prelegentką była grudziądzanka, Marta Mróz.

Jestem osobą, która w wieku 35 lat dowiedziała się, że ma ADHD. Na pewno chcę pokazać, że ADHD jest zaburzeniem, które jest bardzo niedoceniane w Polsce. Panuje w naszym kraju bardzo dużo, krzywdzących stereotypów na ten temat. Na przykład to, że dotyczy to tylko chłopców i to w młodym wieku, albo że ADHD w ogóle nie istnieje - mówi Marta.

spotkanie kobiet 2

i

Autor: Nadesłane / Monika Balcer-Grudzień Podczas spotkania jest okazja m.in. do rozmów i wymiany biznesowych kontaktów

Na spotkania w Grudziądzu średnio przychodzi 30 kobiet. Za każdym razem nie brakuje nowych osób.

Na to spotkanie przywiodła mnie przede wszystkim ciekawość. Mam ogromny szacunek do tego co robi nasza dzisiejsza prelegentka, czyli Marta Mróz. Chcę również poznać nowe osoby i być może wymienić się doświadczeniami - opowiada Katarzyna Wiśniewska, dla której sierpniowe spotkanie było pierwsze.

Kolejne spotkanie z cyklu "Kobieta na swoim" odbędzie się 7 września o godzinie 17 w pubie "Sztukateria". Tym razem motywem przewodnim będzie "To jest moja broszka!". Liczba miejsc jest ograniczona do 50 osób.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

KASIA WĘSIERSKA ROBI TRIKI, LIL MASTI vs. LINKIEWICZ, KLIMA NA ABONAMENT, SAMBA POWRACA | ESKA XD #054