muzeum na lezaku

i

Autor: Łukasz Piekarski Tym razem spotkanie odbędzie się na dziedzińcu grudziądzkiego muzeum

Spotkanie z grudziądzkimi muzealnikami na leżaku. Tym razem o żołnierskich zwyczajach

2022-08-07 12:27

Trwa druga połowa wakacji. W Grudziądzu nie brakuje atrakcji. Jedną z nich są wtorkowe spotkania z cyklu "Muzeum na leżaku". Kolejne już 9 sierpnia!

MUZEUM NA LEŻAKU to wakacyjny cykl spotkań z muzealnikami – tym razem zarówno w przestrzeni Muzeum, jak i w mieście. Idea narodziła się przed rokiem.

Muzealnicy zapraszają grudziądzan do wspólnego poznawania miasta poprzez spacery urokliwymi uliczkami, wędrówkę szlakami artystów uwieczniających na swych pracach Grudziądz, a także do wspólnych twórczych działań warsztatowych - opowiada Marta Bolek-Maszewska z grudziądzkiego muzeum.

Kolejne spotkanie w ramach wspomnianego cyklu zaplanowano już na przyszły wtorek (9 sierpnia). Tym razem Mariusz Żebrowski podczas swojego wykładu "Czy mogę prosić Panią do tańca?” opowie, jak wypoczywali oficerowie i żołnierze z garnizonu Grudziądz? Lokale, miejsca spotkań, kto z kim mógł wypić bruderszaft oraz normy zachowań i...ich przekraczanie.

Spotkanie odbędzie się na dziedzińcu grudziądzkiego muzeum o godzinie 16:30. Wstęp jest wolny.

W sierpniu jeszcze jedno spotkanie

23.08.2022, godz. 16.30 - "Nostalgiczna podróż po Starym Mieście" Stare Miasto w początku XX wieku tętniło życiem. Na niewielkiej i ciasnej przestrzeni znajdowały się hotele, restauracje, sklepy, apteki oraz obiekty użyteczności publicznej.

Dawid Schoenwald zaprasza na nostalgiczną podróż krętymi uliczkami miasta, podczas której opowie, jak dawniej wyglądało centrum Grudziądza. Miejsce zbiórki: przed wejściem głównym do Muzeum, wstęp wolny

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Rzucam hasło: Justyna Machnik - Muzeum Szczecin w PRL