olimpia grudziadz

i

Autor: Olimpia Grudziądz Grudziadzanie nadal są liderem w grupie II trzecioligowych rozgrywek

Przed Olimpią Grudziądz dwa ważne spotkania. Na początek rezerwy Pogoni Szczecin

2022-10-08 0:19

Przed piłkarzami Olimpii jeden z najważniejszych meczy tej jesieni. Grudziądzanie na wyjeździe zmierzą się z rezerwami Pogoni Szczecin. Druga drużyna „Portowców” aspiruje do gry na drugoligowych boiskach. Spotkanie już w niedzielę (9 października) o godzinie 12.

To będą kluczowe mecze dla piłkarzy grudziądzkiej Olimpii. Najpierw w najbliższy weekend „Biało-zieloni” zmierzą się na wyjeździe z rezerwami Pogoni Szczecin, a później na własnym stadionie podejmą w derbach Zawiszę Bydgoszcz. Oba spotkania mogą sporo zmienić w czołówce tabeli.

Te mecze będą kluczowe w kontekście naszych następnych podejść. Zdajemy sobie sprawę jakie miasto postawiło nam limity i oczywiście szanujemy je. Jestem przekonany, że trenerzy i zawodnicy będą chcieli wygrać oba spotkania, także dla własnej satysfakcji - mówi przed meczem z rezerwami Pogoni Szczecin, trener Olimpii Bogusław Baniak.

Grudziądzanie do niedzielnego pojedynku z drugim zespołem „Portowców” podejdą po zeszłotygodniowej porażce z Klubem Piłkarskim ze Starogardu Gdańskiego.

Prowadziliśmy w tamtym spotkaniu, ale później zapomnieliśmy, że są jeszcze stałe fragmenty. Przegraliśmy ten mecz dwoma rzutami rożnymi z gapiostwa. Mieliśmy rozpisane ustawienie, przygotowaliśmy indywidualne krycie. Jak to w piłce, ktoś się myli, a ktoś drugi wygrywa. Za łatwo traciliśmy bramki i za łatwo ten mecz po prostu przegraliśmy - tłumaczy trener Baniak.

boguslaw baniak

i

Autor: Olimpia Grudziądz Bogusław Baniak o meczu z KP Starogardem Gdańskim: Zapomnieliśmy o stałych fragmentach gry

Pierwszy z dwóch ważnych spotkań będzie to - w najbliższą niedzielę (9 października) z rezerwami Pogoni w Szczecinie. Drugi zespół "Portowców" może będzie w tym meczu dodatkowo wzmocniony.

Pierwszy zespół Pogoni swój mecz miał w piątek w Mielcu. Okazuje się, że ich rezerwy bardzo chcą awansować. Model ich drużyny został bardzo zmieniony i przychodzą zawodnicy z "jedynki" do drugiego zespołu. Nie wiem czy ich trener skorzysta z tych zawodników, ale z pewnością będzie miał taką możliwość - mówi szkoleniowiec Olimpii.

Pogoń II Szczecin - jak druga drużyna "Portowców" radzi sobie w tym sezonie?

Rezerwy Pogoni prowadzone są października 2019 roku przez trenera Pawła Ozgę. W tym sezonie "Portowcy" radzą sobie bardzo dobrze. Zespół ze Szczecina zajmuje po 10 kolejkach 5 miejsce w tabeli grupy II z dorobkiem 20 punktów. Złożyło się na to: sześć wygranych, trzy remisy i tylko jedna porażka. Ta przegrana przydarzyła się w poprzedniej kolejce - na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska 0:2.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w talii trenera Ozgi są obecnie: Kamil Drygas, Wojciech Lisowski, Bartłomiej Mruk oraz Yadegar Rostami - wszyscy zdobyli po dwie bramki.

Początek niedzielnego spotkania w Szczecinie zaplanowano na godzinę 12.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Iga Świątek o memach z Lewandowskim