spotkanie prezydent

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Spotkanie odbyło się w grudziądzkim ratuszu

Prezydent spotkał się z piłkarzami ręcznymi MKS Delfin Grudziądz

2022-08-17 15:45

To kolejne udane lato dla zawodników MKS-u Delfin Grudziądz. Z młodymi piłkarzami ręcznymi spotkał się prezydent naszego miasta, Maciej Glamowski.

Grudziądzanie w bieżącym sezonie obronili wywalczony także rok temu tytuł mistrzów Polski w kategorii juniorów. To pierwszy raz w historii tej dyscypliny, kiedy drużynie juniorów udało się uzyskać tytuł najlepszej ekipy w kraju dwa lata z rzędu.

MKS prócz zawodów juniorskich, nieźle radzi sobie także w zmaganiach seniorskich. W tym sezonie aż pięciokrotnie meldowali się w finałach turniejów ogólnopolskich, zajmując w klasyfikacji generalnej drugą lokatę. Do tego doszły dwa piąte miejsca – w Pucharze Polski oraz Mistrzostwach Polski Seniorów. 

Te dwa ostatnie wyniki są nieco poniżej naszych aspiracji, ale w kolejnym sezonie mamy zamiar udowodnić, że stać nas na więcej – zapowiada Mateusz Orłowski, trener drużyny.

Do treningów przed kolejnym sezonem na hali powracają teraz zawodnicy pierwszoligowego MKS-u Grudziądz. Zespół prowadzony przez trenera Sylwestra Ziółkowskiego w zeszłym sezonie spadł z rozgrywek centralnych (drugi poziom w Polsce). W klubie prócz punktów, brakowało również pieniędzy.

W zeszłym i obecnym roku nasza drużyna piłki ręcznej otrzymała wyjątkowo wysokie dofinansowanie. Liczyliśmy na to, że utrzymają się w tej Lidze Centralnej. Stało się ostatecznie inaczej. Znam ich problemy. Staramy się je w miarę naszych możliwości rozwiązywać. Kibicuję tej drużynie z całego serca - mówi prezydent Maciej Glamowski.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

SuperSport - Lewandowski gol i żużel