slip grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski To już drugie podejście do tej inicjatywy

Znów brakuje na budowę slipu w Grudziądzu. Oferty w przetargu za wysokie!

2022-08-17 14:55

Zakończono zbieranie ofert w drugim przetargu na budowę slipu nad Wisłą w Grudziądzu. Ponownie jak przy pierwszym postępowaniu, tak i teraz złożone propozycje zdecydowanie przewyższają zaplanowaną w budżecie kwotę.

Oferty zbierane były do 12 sierpnia. Do drugiego przetargu stanęły ponownie dwa przedsiębiorstwa. Ich propozycje zdecydowanie przewyższyły zaplanowaną na ten cel w budżecie kwotę 604 170 zł.

Do drugiego postępowania przystąpiły te same firmy, co w do pierwszego. Ich oferty różniły się nieznacznie - były tańsze o kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Złożone oferty:
  • Oferta nr 1 – Przedsiębiorstwo Robót Specjalistycznych DŹWIGAR z Włocławka zaproponowała kwotę 988.000,00 zł
  • Oferta nr 2 – MELBUD S.A. z Grudziądza zaproponowała kwotę 927.723,36 zł

Na początku września będziemy chcieli spotkać się z panem prezydentem i porozmawiać o zrealizowaniu tej inwestycji - komentuje krótko radny Paweł Napolski z Koalicji Obywatelskiej.

To właśnie wspomniany klub radnych Koalicja Obywatelska jest inicjatorem wybudowania w Grudziądzu nowego slipu do wodowania łodzi. Z obiektu korzystać mieliby przede wszystkich wędkarze oraz służby mundurowe (np. strażacy).

Wczoraj ogłoszony został przetarg na kolejną inwestycję drogową. Tym razem chodzi o remont ulicy Rybackiej. Wcześniej nie udało się m.in. rozstrzygnąć postępowania na remont ulicy Kościuszki (kwoty zaproponowane przez firmy również zdecydowanie przewyższały zaplanowany budżet).

Robert Karaś to prawdziwy Robocop! Polak walczy na dystansie 10-krotnego IronMana

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl