policja grudziadz 1

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Policjanci grupy SPEED pracowali na drogach powiatu grudziądzkiego

Powiat Grudziądzki. W niespełna 3 godziny zatrzymali 4 pijanych kierowców

2022-09-09 12:21

Funkcjonariusze grudziądzkiej grupy SPEED w niespełna 3 godziny zatrzymali 4 kierowców pod wpływem alkoholu oraz jednego, który kierował pomimo sądowego zakazu.

Pierwszy przypadek pojawił się podczas patrolu w miejscowości Wielki Wełcz. Mundurowi tuż przed godziną 7.00 zatrzymali do kontroli drogowej 43-letniego motorowerzystę, który jak się okazało po badaniu kierował mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Należy dodać, że podróżowała z nim kobieta, która również była nietrzeźwa.

Niespełna 20 minut później również w Wielkim Wełczu na drodze pojawił się kolejny nieodpowiedzialny kierowca - tym razem ciągnika rolniczego. 61-letni mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego prowadził pojazd pomimo zakazu sądowego, który ciążył na nim w związku z wcześniejszą jazdą pod wpływem alkoholu. Za przestępstwo, które popełnił grozić mu będzie kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Również w Wielkim Wełczu około 7.30 mundurowi kontrolowali dostawczego volkswagena. Kierowcą okazał się 54-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego. Badanie na zawartość alkoholu wykazało niespełna 0,5 promila.

Tuż po zakończeniu tych czynności po godzinie 8.00 policjanci zatrzymali do kontroli osobowe audi. Od 52-letniego kierowcy, mieszkańca powiatu kwidzyńskiego od razu wyczuli silną woń alkoholu. W tym wypadku również okazało się, że mężczyzna jechał „na podwójnym gazie”. Wydmuchał ponad 1,5 promila.

Na koniec - około godziny 9.30 już w trakcie patrolowania Grudziądza, na ulicy Łyskowskiego uwagę mundurowych zwrócił kierowca dostawczego volkswagena. 19-letni mieszkaniec Grudziądza kierował pojazdem pomimo braku zapiętych pasów bezpieczeństwa, a po sprawdzeniu trzeźwości okazało się, że w organizmie ma 0,5 promila.

Wszyscy zatrzymani tego dnia kierowcy, których badanie wykazało w organizmie obecność zakazanych środków, stracili uprawnienia. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed miejscowym sądem.

Policja grudziadz 2

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Kierowcy wciąż siadają za kółkiem pod wpływem alkoholu

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

HEJT NA WF, JAKUB GRABOWSKI, SEKRETY MUNDIALU, ILE PALI CZOŁG | ESKA XD #057