posel podpisy 1

i

Autor: Nadesłane W trakcie akcji zbierania podpisów zorganizowano spotkanie z dziennikarzami

Posłowie KO zbierali w Grudziądzu podpisy ws. podwyższenia renty socjalnej

2022-08-03 23:59

To była jednorazowa akcja połączona z konferencją prasową. Posłowie Koalicji Obywatelskiej: Tomasz Szymański z Grudziądza oraz Iwona Hartwich z Torunia przy targowisku miejskim na Kosynierów Gdyńskich zbierali podpisy pod projektem ustawy ws. podwyższenia renty socjalnej.

Na projekt podwyższenia renty socjalnej - według posłów Koalicji Obywatelskiej czeka przeszło 209 tysięcy mieszkańców.

Obecnie renta socjalna wynosi 1217 zł. Za takie środki nie da się wyżyć. Musimy to zmienić, więc wszystkie ręce na pokład - mówi poseł Tomasz Szymański z Grudziądza.

Ustawa ma charakter obywatelski i by mogła w ogóle trafić do sejmu potrzebnych jest 100 tysięcy podpisów. W Grudziądzu - w trakcie jednorazowej akcji - udało się ich zebrać 200.

Jeden podpis pod ustawa obywatelską to jest godniejsze życie osób z niepełnosprawnościami - twierdzi poseł Iwona Hartwich.

posel podpisy 2

i

Autor: Nadesłane Akcję zorganizował m.in. poseł z Grudziądza, Tomasz Szymański
posel podpisy 3

i

Autor: Nadesłane Na razie nie wiadomo czy akcja będzie kontynuowana w kolejnych dniach

Końcowy terminem, do którego trzeba zebrać podpisy jest połowa września (obecnie - łącznie jest ich nieco ponad 20 tysięcy). Podpisy po ustawą można składać również osobiście - w biurze poselskim Tomasza Szymańskiego (siedziba MPGN, ostatnie piętro - w godzinach urzędowania biura).

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

KASIA WĘSIERSKA ROBI TRIKI, LIL MASTI vs. LINKIEWICZ, KLIMA NA ABONAMENT, SAMBA POWRACA | ESKA XD #054