posel grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Przy ostatnim podziale środków do Grudziądza nie wpłynęła nawet złotówka

Grudziądzki poseł Tomasz Szymański nie zgadza się z podziałem środków z RFIL [AUDIO]

2021-04-14 14:23

Grudziądz nie ma szczęścia do podziału środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W drugim rozdaniu miejski budżet zasiliła kwota 900 tysięcy złotych. Przy ostatnim podziale nasze miasto zostało zupełnie pominięte. Z zasadami przyznawania dotacji samorządom nie zgadza się grudziądzki parlamentarzysta z Koalicji Obywatelskiej, Tomasz Szymański.

Niejasne i nietransparentne zasady przyznawania środków w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych. To zarzuty, które pod adres władz województwa i premiera Mateusza Morawieckiego kieruje grudziądzki poseł Koalicji Obywatelskiej, Tomasz Szymański. Przypomnijmy, nasze miasto w ramach drugiego podziału środków otrzymało zaledwie 900 tysięcy złotych.

Przeznaczymy te pieniądze na modernizację Domów Pomocy Społecznej - mówił wówczas prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski.

ZOBACZ TEŻ - Podwyżki za wywóz odpadów dla mieszkańców Grudziądza! O ile wzrośnie stawka? [AUDIO]

Grudziądzki parlamentarzysta już w grudniu apelował o to, by przy okazji kolejnego podziału środków z Funduszu nie kierować się politycznymi przesłankami. W efekcie, w ramach trzeciego rozdania Grudziądz nie dostał nawet złotówki.

W grudniu apelowałem do premiera, by te środki były rozdysponowane transparentnie, na jasno określonych zasadach. W efekcie pieniądze przyznane są ponownie według klucza sympatii politycznych. Mieszkańcy Grudziądza nie otrzymali nawet złotówki - mówi Tomasz Szymański, poseł Koalicji Obywatelskiej z Grudziądza.

Jakie wnioski z Grudziądza przepadły w trzeciej puli RFIL?

Grudziądzki ratusz starał się o środki przede wszystkim na wsparcie lokalnej młodzieży. Otrzymane pieniądze miały posłużyć na remont szkolnych budynków. Jeden z projektów dotyczył także infrastruktury drogowej - dodaje grudziądzki parlamentarzysta.

Z dofinansowania cieszyły się za to władze grudziądzkiej gminy. Tam budżet zasilony został kwotą 1,2 miliona złotych. Środki wykorzystane będą na modernizację ośrodka "Delfin".

Mówi poseł Koalicji Obywatelskiej z Grudziądza, Tomasz Szymański. Posłuchaj:

W powiecie grudziądzkim na solidne wsparcie liczyć może gmina Gruta, która otrzyma 250 tys. zł na remont i adaptację pomieszczeń Samodzielnego Publicznego Ośrodka Zdrowia, a także 1,2 mln zł na modernizację budynku, w którym znajdują się m.in. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, posterunek policji i szkoła podstawowa.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Raport z Anteny 14.04