Autor: Pixabay Olimpia Grudziądz przegrywa u siebie

PIłka Nożna

Porażka Olimpii ze Stalą Stalowa Wola. Trudna sytuacja grudziądzan w lidze

2024-05-04 21:19

Piłkarze Olimpii Grudziądz z domową porażką. "Biało-zieloni" przegrali na własnym stadionie ze Stalą Stalowa Wola 1:3. Podopieczni trenera Mariusza Pawlaka są obecnie w bardzo trudnej sytuacji w ligowej tabeli.

Grudziądzanie pierwszą bramkę stracili jeszcze w pierwszej połowie. W 20. minucie Kacpra Górskiego uderzeniem po rykoszecie pokonał Kacper Chełmecki.

Przyjezdni drugi cios zadali w 64' minucie. Kolejne zamieszanie w polu karnym Olimpii i trafienie Arkadiusza Ziarko.

Grudziądzanie zdołali nawiązać bramkowy kontakt w 81. minucie. Golkipera przyjezdnych pokonał Ivan Tsyupa.

Zawodnicy ze Stalowej Woli trafili do siatki także po raz trzeci. Rozbitych grudziądzan dobił w doliczonym czasie gry Olivier Sukiennicki.

Olimpia Grudziądz: 30. Kacper Górski - 77. Rafał Kobryń, 25. Bartosz Zbiciak, 4. Damian Kostkowski, 93. Iwan Ciupa - 2. Igor Maruszak (46, 42. Fardin Rabet), 6. Oskar Sikorski, 11. Szymon Krocz, 44. Dominik Frelek (68, 23. Jarosław Jampol), 29. Kacper Rychert - 7. Patryk Czarnowski (68, 88. Kostiantyn Czernij).

Stal Stalowa Wola: 33. Mikołaj Smyłek - 24. Damian Urban, 87. Jakub Kowalski (88, 22. Jakub Banach), 55. Damian Oko, 4. Łukasz Furtak, 27. Arkadiusz Ziarko - 77. Kacper Chełmecki (84, 6. Maciej Wojtak), 21. Michał Mydlarz, 18. Olivier Sukiennicki, 20. Bartosz Pioterczak (59, 78. Jakub Górski) - 11. Sebastian Strózik.

Grudziądzanie po tej porażce pozostali w strefie spadkowej. Po 31. kolejkach zajmują 16 miejsce w ligowej tabeli i do bezpiecznego miejsca - na trzy serie gier do końca - tracą pięć oczek.

Kolejny mecz podopiecznych trenera Mariusza Pawlaka zaplanowano na 12 maja. Olimpia na wyjeździe zmierzy się ze Stomilem Olsztyn, który również walczy o pozostanie na drugoligowych boiskach.