prawo jazdy

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Motocyklista pędził ponad 100 km/h po terenie zabudowanym

Ponad 100 km/h przez teren zabudowany! Motocyklista z Grudziądza stracił prawo jazdy

2022-04-14 19:33

Ponad 100 km/h przez obszar zabudowany jechał 43-letni motocyklista. Mężczyzna został namierzony przez grudziądzkich policjantów wydziału ruchu drogowego. Kierowca jednośladu został ukarany mandatem karnym i stracił prawo jazdy.

Policjanci grudziądzkiej „drogówki” podczas pełnienia służby dokonywali pomiaru prędkości jadących pojazdów w miejscowości Pieńki Królewskie. W trakcie tych działań urządzenie pomiarowe wskazało, że motocyklista jedzie z prędkością 106 km/h.

Policjanci dali kierowcy znak do zatrzymania. 43-latek nie miał wątpliwości co do popełnienia wykroczenia. Przyznał, że jechał za szybko - relacjonuje Magdalena Kulpa-Malinowska.

W związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, aż o 56 km/h funkcjonariusze, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, nałożyli na motocyklistę mandat karny w wysokości 1500 zł i zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące.

Apelujemy do kierowców o rozsądek i „zdjęcie nogi i ręki z gazu”. Pamiętajmy nie tylko o swoim bezpieczeństwie, ale również o bezpieczeństwie innych uczestników ruchu drogowego - dodaje policjantka.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Club 100. Odkrywamy tajemnice radzieckiego baru w Szpiegowie