pomoc

i

Autor: pomagam.pl/poparzonym_odolinkom Pilnie potrzebna jest pomoc

Liczy się każda złotówka!

Pomoc dla poparzonych kobiet z Chełmna. Spódnice paliły się błyskawicznie

2023-07-28 11:03

Po tragicznym wypadku na festiwalu KGW w Chełmnie potrzebna jest pomoc dla poparzonych kobiet. Chodzi o panie: Ania, Jola, Monika, Agata, Kamila i Gosia z Koła Gospodyń Wiejskich O'Dolinki. Szczegóły na eska.pl.

Koło Gospodyń Wiejskich O'Dolinki słynie z tego, że nikomu nie odmawia pomocy i zawsze bardzo chętnie angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne. Tym razem to przedstawicielki tego koła potrzebują wspomnianej pomocy. Pilnie potrzebna jest krew. Ruszyła zbiórka pieniędzy na kosztowne leczenie poparzonych kobiet. 

Do tragedii doszło w niedzielę 23 lipca podczas Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich "Polska od kuchni" w Chełmnie. Uczestniczyły w nim gospodynie z blisko 30 kół z całego regionu.

Zapalił nam się żel do podgrzewaczy do bemarów. Spadł na betonową posadzkę, rozprysnął się, chlapiąc spódnice, które paliły się błyskawicznie. Mimo szybkiej reakcji poparzonych jest 6 osób w tym 2 ciężko, 3 mocno, jedna lekko, która po opatrzeniu w szpitalu została z niego wypisana. Nasze koleżanki są w szpitalach w Chełmnie, Świeciu i Grudziądzu - przekazywała jeszcze w poniedziałek na Facebooku Teresa Dalasińska, szefowa koła O'Dolinki.

Jeśli chodzi o wiek poszkodowanych kobiet to przedział od 39 do 65 lat. W jaki sposób można pomóc?

Po pierwsze utworzona została zbiórka środków.

Ania, Jola, Monika, Agata, Kamila, Gosia wielokrotnie pomagały innym, zawsze pomocne i uczynne dla wszystkich, teraz zły los sprawił, że to one potrzebują naszej pomocy po nieszczęśliwym wypadku - czytamy w jej opisie.

Celem zbiórki jest pozyskanie 600 tysięcy złotych. Link znajdziecie TUTAJ

Ponadto na Facebooku powstała grupa z licytacjami. Ta z kolei dostępna jest TUTAJ

Wszystkie zebrane środki przeznaczone zostaną na kosztowne leczenie i rehabilitację kobiet.

Drugim sposobem na pomoc jest podzielenie się najcenniejszym lekiem, czyli krwią. Ta potrzebna jest dla pani Ani, która została przetransportowana do Zachodniopomorskiego Szpitala Specjalistycznego w Gryficach. Przeszła już cztery poważne operacje.

Pilnie potrzebna jest krew, zwłaszcza grupy B Rh. Można ją oddać - zgłaszając się do dowolnego punktu poboru krwi. Wystarczy w trakcie pobrania wskazać osobę, dla której ma być przeznaczona.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl