policja grudziadz

i

Autor: Pixabay W trakcie kontroli okazało się, że kobieta ma 0,5 promila alkoholu we krwi

Policjanci z Grudziądza zatrzymali pijaną kobietę. Wyprzedzała na zakazie

2022-09-27 11:57

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali 25-letnią mieszkankę powiatu chełmińskiego. W oku policyjnego wideorejestratora wyprzedzała na zakazie. W trakcie kontroli okazało się, że jest nietrzeźwa.

Funkcjonariusze grudziądzkiej grupy SPEED patrolowali drogę krajową nr 55. W trakcie odbywania służby zauważyli osobową mazdę, której kierująca rozpoczęła manewr wyprzedzania innego pojazdu na odcinku drogi gdzie było to zakazane.

W trakcie kontroli od kierującej wyczuli woń alkoholu. Badanie na jego zawartość w organizmie wykazało ponad 0.5 promila - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

W związku z wyprzedzaniem na zakazie policjanci ukarali kierującą mandatem karnym w kwocie 1000 zł oraz 15 pkt. karnych. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności - dodaje policjant.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Express Biedrzyckiej - Śmiszek: wydaje mi się, że Kaczyński wyznaje zasadę "nieważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy"