sciezka most 1

i

Autor: Łukasz Piekarski Obecna ścieżka dla pieszych i rowerów ma 1,7 metra

Poseł z Grudziądza nie zgadza z projektem remontu mostu. Chodzi o szerokość ścieżki rowerowej

2022-09-27 10:32

Ścieżka po remoncie grudziądzkiego mostu będzie za wąska. Lokalny poseł, Tomasz Szymański nie zgadza się z ostatnimi informacjami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i wysyła interpelacje. Oczekuje poszerzenia traktu do 4 metrów.

Po ostatniej informacji okazało się, że inwestor planuje wybudować na moście pieszojezdnię o szerokości 2,5 metra. Według posła Tomasza Szymańskiego absolutnie nie wychodzi to naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców.

Podczas spotkania przedstawicieli gmin z GDDKiA i PKP PLK w dniu 25 lutego 2021 roku, Zastępca Dyrektora GDDKiA O. Bydgoszcz rekomendował wariant pieszojezdni o szerokości 4 metrów. Tylko taka minimalna szerokość jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo przyszłym użytkownikom ścieżki - czytamy w interpelacji posła Tomasza Szymańskiego.

Grudziądzki parlamentarzysta zaapelował więc do Ministra Infrastruktury o wybudowanie na moście ścieżki pieszo-rowerowej o szerokości 4 metrów z rozdzieleniem ruchu pieszego oraz rowerowego.

Tylko taka minimalna szerokość jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo przyszłym użytkownikom tej ścieżki - pisze w swojej interpelacji.

sciezka most 2

i

Autor: Łukasz Piekarski Most przejdzie gruntowny remont

Przypomnijmy, w ramach zaplanowanej inwestycji ta część mostu ma zostać poszerzona tak, aby powstała ścieżka pieszo-rowerowa o szerokości 2,5 metra. Będzie ona miała długość 1140 metrów. 

Ścieżka powstanie w miejscu istniejącego chodnika i stanowić będzie bezpieczne i nowoczesne połączenie dla pieszych i rowerzystów pomiędzy Grudziądzem a gminą Dragacz. Inwestycja doprowadzi też do połączenia istniejących siatek ścieżek pieszo-rowerowych obu gmin - informował przed kilkoma dniami Julian Drob, rzecznik bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Co zaplanowano w ramach remontu grudziądzkiego mostu?

Prace obejmą:
  • zamontowanie nowej balustrady.
  • rozbiórkę obecnego chodnika,
  • rozbudowę stalowej konstrukcji wsporników,
  • wykonanie nowej płyty żelbetowej chodnika,
  • wykonanie nowej nawierzchni.

Łączna wartość tej inwestycji to ponad 14 mln zł. PKP zapewnia, że ma finansowanie na wszystkie prace.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

12-LETNI nożownik zaatakował nastolatków