mury miejskiej

i

Autor: Łukasz Piekarski Patrona zyskać ma m.in. skwer pod miejskimi murami

Nowi patroni na grudziądzkich ulicach i skwerach? Decyzję podejmą radni

2022-09-27 10:13

Będą nowe nazwy na grudziądzkich ulicach? Patronów mają zyskać: rondo, łącznik dwóch ulic oraz skwer. Decyzję w tych sprawach muszą podjąć radni podczas jutrzejszej (28 września) sesji.

Decyzję o nadaniu patrona lub nazwy poszczególnym miejscom w Grudziądzu podejmą radni na najbliższej sesji. W harmonogramie uchwał są trzy takie propozycje.

"Stomilowcy" będą mieli swoje rondo

Rondo u zbiegu ulic Rapackiego - Dworcowej, które powstało w wyniku prowadzonej w tym miejscu budowy łącznika będzie nosiło nazwę Ronda PePeGe. Z takim wnioskiem do ratusza zgłosili się pracownicy dawnego zakładu „Stomil”.

Jednym ze znaków rozpoznawalnych Naszego Miasta jest legendarny Stomil. Zakłady Przemysłu Gumowego były miejscem pracy licznych grudziądzan. Istniały przez blisko 80 lat i wpisały się w niejeden życiorys - pisze prezydent Maciej Glamowski na swoim facebookowym profilu.

Celem prac budowlanych prowadzonych w tamtym miejscu jest połączenie ulicy Waryńskiego z wspomnianymi wcześniej Dworcową i Rapackiego.

Skwer przy miejskich murach także ze swoim patronem?

Wygląda na to, że swojego patrona będzie miał także skwer przed miejskimi murami. Zostać ma nim ks. Eduard Ebel, czyli dawny duchowny z pobliskiej parafii ewangelickiej.

W związku z wnioskiem Parafii Ewangelicko - Augsburskiej św. Jana w Grudziądzu, mając na uwadze potrzebę upamiętnienia duchownego związanego z rozwojem parafii ewangelickiej w Grudziądzu, Komisja Kultury, Turystyki i Promocji, proponuje nadaćnazwę: Skwer ks. Eduarda Ebela - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

skwer grudziadz 2

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Mapa przedstawiająca skwer pod murami miejskimi

Będzie ulica Towarowa w Grudziądzu?

Ostatnią propozycją, nad którą w sprawie nadania nowych nazw pochylą się jutro radni jest łącznik ulicy Magazynowej z ulicą Droga Mazowiecka. W tym przypadku urzędnicy zaproponowali nazwę - ulica Towarowa.

W związku z wybudowaniem drogi łączącej ulicę Droga Mazowiecka z ulicą Magazynową, Komisja Kultury, Turystyki i Promocji w związku ze złożonym przez Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu wnioskiem, proponuje nadać nazwę ulica Towarowa - ciągowi drogowemu, łączącemu ulicę Droga Mazowiecka z ulicą Magazynową - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

towarowa grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Mapa przedstawiająca ulicę Towarową w Grudziądzu

O tym czy nowi patroni wejdą w życie Grudziądza zadecydują radni na jutrzejszej sesji. Początek o godzinie 11.​

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sedno Sprawy - Kaleta o sędziach pokoju: Sam Kaczyński mówił o wątpliwościach konstytucyjnych