motocykliczni grudziadz

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Policjanci sprawdzili prawie 100 pojazdów

Policjanci z Grudziądza pod lupę wzięli motocyklistów. Posypały się mandaty

2022-07-25 13:07

Grudziądzcy policjanci zorganizowali kolejną akcję pod nazwą „Motocykliczni”. Jak sam tytuł wskazuje, tym razem działania skierowane były przede wszystkim na egzekwowanie przestrzegania przepisów przez użytkowników jednośladów. Nie obyło się bez mandatów.

Działania policjantów grudziądzkiej „drogówki” prowadzone były głównie na drogach powiatu. Jak się okazuje - ponownie główne grzechy kierujących jednośladami to przekraczanie nadmiernej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz inne wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Łącznie funkcjonariusze skontrolowali 96 pojazdów, w tym 33 motocykle. W trakcie całych działań mundurowi ujawnili 39 wykroczeń popełnionych przez kierujących - przekazuje Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Do jednego z poważniejszych zatrzymań doszło około godziny 14.30 na ulicy Kwidzyńskiej w Grudziądzu.

Funkcjonariusze grupy SPEED zatrzymali do kontroli 36-letniego mieszkańca powiatu grudziądzkiego, który kierował motocyklem honda z nadmierną prędkością. W obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 119 km/h. Policjanci ukarali go mandatem karnym w kwocie 2000 zł i 10 pkt karnymi - dodaje policjant.

W związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o 69 km/h kierowca stracił uprawnienia na okres 3 miesięcy. Dodatkowo okazało się, że jego motocykl od 2 lat nie posiada badań technicznych, za co również otrzymał mandat, tym razem w kwocie 100 zł.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak zrobić sylwetkę w 5 minut [FAKE BODY] | ESKA XD - Fit vlog #53