strzelnica grudziadz

i

Autor: Pixabay Miasto otrzymało na ten cel z MON 155 tysięcy złotych

Grudziądz. W III LO powstanie wirtualna strzelnica

2022-07-25 14:59

Nowości w III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Grudziądzu. W szkole, w której funkcjonują klasy mundurowe powstanie wirtualna strzelnica. Jest to możliwe dzięki wsparciu z Ministerstwa Obrony Narodowej.

Kwota dotacji wynosi 155 tysięcy złotych. Miasto z własnej kieszeni dołoży nieco ponad 38 tysięcy złotych.

To bardzo atrakcyjna, oparta na nowych technologiach formuła nabywania i doskonalenia strzeleckich umiejętności. Uczniowie nauczą się: manualnej obsługi broni, celowania z wykorzystaniem celowników mechanicznych, prowadzenia celnego ognia z różnych postaw i odległości do obiektów ruchomych - mówi prezydent Maciej Glamowski.

Ze strzelnicy w pierwszej kolejności korzystać będą uczniowie klas mundurowych III LO. Obiekt dostępny będzie również dla uczniów innych placówek z Grudziądza oraz żołnierzy lokalnego batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej.

Aby wirtualna strzelnica mogła powstać niezbędne jest spełnienie kilku warunków. Jednym z nich jest umożliwienie strzelania z użyciem bezprzewodowych, laserowych symulatorów (replik), co najmniej 4 karabinków i pistoletów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Ścianka wspinaczkowa "Strzelnica" w uroczysku Sikornik