muzyka grudziadz

i

Autor: Pixabay Muzycy wystąpią w ostatni weekend lipca

Do Grudziądza przyjedzie orkiestra z Gütersloh. Odbędą się dwa koncerty

2022-07-20 16:41

To będzie połączenie muzyki klasycznej i rozrywkowej. W ostatni weekend lipca Grudziądz odwiedzi Młodzieżowy Korpus Muzyczny Avenwedde. Goście z miasta partnerskiego Gütersloh dadzą dwa koncerty.

Pierwszy koncert zaplanowano na piątek (29 lipca) na godzinę 19. Muzycy z Gütersloh wystąpią na grudziądzkim rynku - zaprezentują utwory rozrywkowej. Z kolei dzień później o godzinie 17.00 na dziedzińcu Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi zabrzmią utwory muzyki klasycznej.

Młodzieżowy Korpus Muzyczny Avenwedde - Kim są?

Muzyczna formacja założona została w 1966 roku jako młodsza orkiestra Musikverein Avenwedde e. V. z 1911 roku. W ciągu ostatnich pięciu i pół dekady orkiestra stała się integralną częścią życia kulturalnego miasta Gütersloh i jego okolic. Celem korpusu jest umożliwienie młodym ludziom zdobycia wszechstronnego wykształcenia muzycznego oraz wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce w środowisku orkiestrowym, a także promowanie ich umiejętności scenicznych i społecznych.

Jugendmusikkorps Avenwedde liczy około 175 aktywnych członków, którzy uczestniczą w próbach i koncertach jednej z trzech wzajemnie uzupełniających się orkiestr, lub są zaangażowani w działalność zarządu. Młodzieżowy Korpus Muzyczny Avenwedde jest obecnie największym stowarzyszeniem orkiestr dętych w Nadrenii Północnej-Westfalii.

plakat koncert

i

Autor: Nadesłane/Urząd Miejski w Grudziądzu Oficjalny plakat informujący o koncertach

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Medialna wojna Antka Królikowskiego i Joanny Opozdy