pilka olimpia

i

Autor: Pixabay To kolejna wysoka wygrana w sparingu piłkarzy grudziądzkiej Olimpii

Olimpia Grudziądz szykuje się do sezonu. Pojawił się nowy piłkarz

2022-07-20 16:15

Piłkarze grudziądzkiej Olimpii przygotowują się do nowego sezonu w trzeciej lidze. "Biało-zieloni" w ramach zajęć rozegrali kolejny mecz sparingowy. Tym razem na boisku przy Słowackiego ograli Sokół Ostróda aż 6:0. Ponadto do kadry trenera Bogusława Baniaka dołączył właśnie Sebastian Rogala.

Piłkarze Olimpii są po kolejnej grze testowej. Tym razem na boisku treningowym na Słowackiego ograli spadkowicza z drugoligowych aren, Sokół Ostróda aż 6:0. Bramki dla "Biało-zielonych" zdobywali: Hubert Mich (dwie), Krzysztof Wicki, Kacper Jarzec, zawodnik testowany oraz Denis Gojko, który do kadry trenera Bogusława Baniaka dołączył niedawno.

Intensywnie trenujemy przed nowym sezonem. Poprzedni rok był dla mnie nie najlepszy. Teraz liczę na coś więcej. Z każdym meczem widać, że jesteśmy coraz lepiej zgrani. Tak naprawdę, moglibyśmy zagrać mecz ligowy już za trzy dni - mówi Denis Gojko, nowy pomocnik Olimpii.

W takim składzie zagrała Olimpia Grudziądz (zestawienie wyjściowe): A. Olszewski – Wicki, Testowany, Sikorski, Warcholak, Nawrocki, Gojko, Testowany, S. Olszewski, Kurowski, Testowany.

Ponadto wystąpili również: Sasiak – Rzepka, Mich, Okraska, Prykaszczyk Winsztal, Doba, Karmański, Kwiryng, Jarzec, Vu Thanh, Zielecki, Klimek.

Nowy obrońca na pokładzie

W Olimpii Grudziądz zakontraktowano nowego defensora. Został nim 22-letni Sebastian Rogala, który do klubu z Piłsudskiego 14 trafił ze Skry Częstochowa. W poprzednim sezonie w barwach Skry nie zaliczył jednak ani jednego występu, ponieważ był wypożyczany do innych drużyn: rundę jesienną spędził w Stali Brzeg, a wiosenną w Sokole Ostróda.

Wcześniej Rogala występował w Skrze i na boiskach eWinner II ligi rozegrał 22 spotkań.

Być może kolejnym ruchem transferowym działaczy Olimpii będzie sprowadzenie napastnika. W gronie zainteresowań jest m.in. snajper rodem z Brazylii - 28-letni Amarildo Balotelli.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Trwa budowa nowych mostów Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy