ludwik naruszewicz

i

Autor: Nadesłane / Olimpia Grudziądz Ludwik Naruszewicz (na zdjęciu) pracę z pierwszym zespołem zakończył w 2013 roku

Odeszła zasłużona postać dla grudziądzkiej piłki nożnej. Nie żyje Ludwik Naruszewicz

2022-07-19 14:41

Był zasłużonym piłkarzem, a później trenerem bramkarzy Olimpii Grudziądz. Lokalny sport stracił ważną osobę. Nie żyje Ludwik Naruszewicz. Miał 76 lat.

Ludwik Naruszewicz w swojej piłkarskiej karierze grał na pozycji bramkarza. Był jednym z najbardziej utalentowanych golkiperów w latach 70' i 60'. W 1973 roku wystąpił w pamiętnym meczu Olimpii Grudziądz z Legią Warszawa. Spotkanie odbyło się z okazji 50. urodzin "Biało-zielonych". Był finalistą Mistrzostw Polski juniorów starszych z Mielca z 1964 roku.

Po odłożeniu rękawic na półkę zajął się szkoleniem przyszłych pokoleń bramkarzy. W pierwszej drużynie Olimpii pracował aż do 2013 roku. Wówczas podczas prezentacji drużyny został oficjalnie nagrodzony i uhonorowany za wieloletnią pracę. W gronie jego wychowanków znajdują się m.in. Dawid Paterek, Daniel Osiecki, czy chociażby Jędrzej Woźniak. Z Ludwikiem Naruszewiczem współpracował również Michał Wróbel.

W jaki sposób klub Olimpia Grudziądz uczci pamięć swojego byłego zawodnika i trenera? Kibice podpowiadają, by na przykład na krzesełku, na którym mecze "Biało-zielonych" oglądał Ludwik Naruszewicz zamontować tablicę pamiątkową.

Msza pogrzebowa odbędzie się w kościele przy ul. Moniuszki w piątek, 22 lipca o godz. 11:00. Różaniec od 10:30.

Dziś kolejny sparing Olimpii

O godzinie 18:30 na treningowym boisku przy ul. Słowackiego, piłkarze grudziądzkiej Olimpii zmierzą się z Sokołem Ostróda. Dzisiejszy rywal zespołu Bogusława Baniaka to spadkowicz z drugiej ligi (Sokół zagra w grupie I trzecioligowych zmagań).

Do tej pory Biało-Zieloni rozegrali cztery gry kontrolne – ostatnie dwie zakończyły się zwycięstwami (1:0 z Unią Solec Kujawski i 8:1 z Cuiavią Inowrocław). Wcześniej na boiskach drugoligowców grudziądzanie przegrali 0:1 z Olimpią Elbląg i 2:3 ze Stomilem Olsztyn.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Kujawsko-pomorskie: 76-latek jechał drogą ekspresową S5„pod prąd"