Bogusław Baniak

i

Autor: Nadesłane / Olimpia Grudziądz Bogusław Baniak (na zdjęciu po prawej) nowym trenerem Olimpii Grudziądz

Olimpia Grudziądz ma nowego trenera. To doświadczony szkoleniowiec

2022-07-02 15:22

Nowym trenerem Olimpii Grudziądz został Bogusław Baniak. 63-letni szkoleniowiec zastąpi na tym stanowisku Marcina Płuskę, który od dzisiaj rozpoczyna pracę w Kotwicy Kołobrzeg.

30 czerwca wygasła umowa dotychczasowego szkoleniowca Olimpii, Marcina Płuski. Grudziądzki klub pozostawał bez nowego trenera tylko przez dwa dni. W sezonie 2022/2023 "Biało-zielonych" poprowadzi Bogusław Baniak.

Bogusław Baniak - kim jest?

Bogusław Baniak urodził się 23 września 1958 roku w Pyrzycach. Był piłkarzem Pogoni Szczecin i greckiego klubu Pierikos Katerina. W zawodzie trenera pracuje od 1992 roku, kiedy został pierwszym szkoleniowcem Pogoni Szczecin. W późniejszych latach w Polsce prowadził m.in. Amicę Wronki, Stilon Gorzów, Lecha Poznań, Wartę Poznań, Motor Lublin, Miedź Legnica, Flotę Świnoujście i Górnika Łęczna. Z Lechem, Pogonią i Wartą trener Baniak wywalczył awans do Ekstraklasy.

Nowy szkoleniowiec Biało-Zielonych w latach 2015-2017 pracował jako dyrektor sportowy federacji Burkina Faso i trener Burkina Faso U-15 i U-19. Przed przyjazdem do Grudziądza przebywał w Azji, gdzie był dyrektorem sportowym Turona Jajpan. To klub z Uzbekistanu. Bogusław Baniak zbierał doświadczenie na trzech kontynentach.

Bogusław Baniak z Olimpią Grudziądz i Akademią Piłkarską współpracuje od rundy wiosennej. Teraz zaczyna pracę jako nowy trener trzecioligowych seniorów.

Chciałem zostać już w domu, ale widziałem również ogromny stres i rozgoryczenie Prezesów Klubu. Po telefonie Prezesa Asensky'ego przyjechałem do Grudziądza, żeby się pożegnać, a została mi złożona oferta próby awansu do II ligi. Mając na uwadze wszystko to, co zobaczyłem przez pięć ostatnich miesięcy, nie zastanawiałem się z przyjęciem tej propozycji pod warunkiem zbudowania po raz kolejny silnego zespołu, który będzie bił się o awans do II ligi. Przedłużenie kontraktów z kluczowymi zawodnikami przyspieszyło moją decyzję - mówi Bogusław Baniak na łamach oficjalnego portalu Olimpii Grudziądz.

Znana jest już także przyszłość byłego trenera Olimpii, Marcina Płuski. 33-latek został nowym szkoleniowcem Kotwicy Kołobrzeg, która wraz z "Biało-zielonymi" toczyła bój o awans na drugoligowe boiska.

W podobnym kierunku co trener Płuska być może pójdą także niektórzy zawodnicy Olimpii. Nieoficjalnie do Kołobrzegu przenieść się mają m.in. Tomasz Kaczmarek i Michał Cywiński.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jan Tomaszewski o transferze Lewandowskiego do Barcelony