olimpia zmiany

i

Autor: Pixabay Olimpia Grudziądz na początku siernia rozpocznie sezon na trzecioligowych boiskach

Zmiany kadrowe w Olimpii Grudziądz. Część piłkarzy zostaje na kolejny sezon

2022-07-02 12:13

W szatni Olimpii Grudziądz dojdzie do kilku zmian personalnych. Wiemy już, że od nowego sezonu trenerem "Biało-zielonych" na pewno nie będzie już Marcin Płuska. Wspomniane zmiany dotyczą także samej kadry.

30 czerwca niektórym piłkarzom Olimpii wygasły dotychczasowe kontrakty. Podobnie rzecz ma się z trenerem Marcinem Płuską. W kontekście szkoleniowca działacze grudziądzkiego klubu postanowili nie przedłużać umowy. Z zawodnikami prowadzone są rozmowy - w niektórych przypadkach zakończyły się one sukcesem.

Jako pierwszy kontrakt z Olimpią na kolejny sezon przedłużył Marcin Warcholak. 32-letni boczny defensor rozegrał w "Biało-Zielonych" barwach 37 spotkań. Zdobył w nich 6 bramek i zanotował aż 15 asyst. Kolejny zawodnikiem, który parafował nową umowę z grudziądzkim zespołem jest bramkarz, Adrian Olszewski. 29-latek wystąpił we wszystkich 33 ligowych spotkaniach, w których zachował aż 15 razy „czyste konto”. 

Następny w kolejce z nową umową w Grudziądz jest Krzysztof Wicki. 32-letni obrońca zostaje przy Piłsudskiego 14 na kolejny sezon. Wicki ostatnio zakładał "Biało-zieloną" koszulkę w 28 spotkaniach i strzelił 5 bramek.

Do kadry Olimpii dołączony został także nowy zawodnik. To Szymon Stanisławski, który poprzedni sezon spędził w jej imienniczce z Elbląga. W sezonie 2021/22 na drugoligowych boiskach rozegrał 26 spotkań, w których zdobył 4 bramki. Wcześniej występował m.in. w Radomiaku Radom, GKS Bełchatów, Orlętach Radzyń Podlaski, Wiśle Puławy, czy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Jeśli chodzi o odejścia z grudziądzkiego klubu - to jak na razie (prócz trenera Płuski) wiemy o jednym oficjalnym pożegnaniu. Działacze Olimpii postanowili nie przedłużać umowy z Hubertem Antkowiakiem. 25-letni napastnik spędził w klubie z Piłsudskiego 14 tylko rundę wiosenną. Rozegrał w tym czasie w 16 spotkaniach, w którym zdobył 6 bramek.

Nieoficjalnie mówi się, że w "Biało-zielonych" barwach nie zobaczymy już Michała Cywińskiego, Tomasza Kaczmarka, Jose Cabrery i Jakuba Bojasa. W kontekście pierwszej trójki w grę wchodzi m.in. transfer do Kotwicy Kołobrzeg. Najlepszym strzelcem trzecioligowej grupy II interesują się inne - drugoligowe kluby, takie jak Radunia Stężyca, czy Olimpia Elbląg.

Piłkarze Olimpii sezon ligowy rozpoczną 6 sierpnia. Czekamy na szczegółowy terminarz rozgrywek w trzecioligowej grupie II.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jan Tomaszewski o sytuacji z Czesławem Michniewiczem