Marcin Płuska

i

Autor: Olimpia Grudziądz Marcin Płuska (na zdjęciu) był trenerem Olimpii od ubiegłorocznego lata

Olimpia Grudziądz bez trenera. Odejdą także kluczowi piłkarze?

2022-06-30 22:05

Marcin Płuska nie jest już trenerem Olimpii Grudziądz. 33-letni trener poinformował o tym za pośrednictwem Twittera. Kadrę "Biało-zielonych" być może opuści kilku kluczowych zawodników.

30 czerwca dla wielu kibiców Olimpii Grudziądz kojarzy się przede wszystkim z kolejną rocznicą urodzin klubu. W tym roku przypadła jego 99. rocznica powstania. Ostatni dzień czerwca w piłkarskim kalendarzu to również dzień, w którym wygasają kontrakty. I ten wygasł właśnie m.in. trenerowi "Biało-zielonych", Marcinowi Płusce.

Dzisiaj zakończyła się moja misja w Olimpii Grudziądz. Dziękuję wszystkim zawodnikom i współpracownikom za współpracę, a także możliwość wzajemnego rozwoju. Kibicom za wsparcie - informuje za pośrednictwem Twittera, Marcin Płuska.

Kontrakt Marcina Płuski wygasł 30 czerwca. Podobny los czeka kilku czołowych piłkarzy, których umowa również obowiązywała do ostatniego dnia czerwca. Chodzi m.in. o Michała Cywińskiego, czy Tomasza Kaczmarka.

Wciąż nie wiadomo również gdzie w przyszłym sezonie zagra najlepszy strzelec grupy II trzecioligowych zmagań, Jakub Bojas. Z kolei jeśli chodzi o transfery do grudziądzkiego klubu - to sporo w ostatnim czasie mówi się o ewentualnym angażu Szymona Stanisławskiego. 27-letni napastnik na Piłsudskiego 14 może trafić z Olimpii Elbląg. Przygotowania "Biało-zielonych" do nowego sezonu wystartują już jutro (1 lipca). Nie wiadomo jednak, kto poprowadzi zespół w pierwszych treningach.

W mieście nadal bez decyzji

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy i mówiliśmy na naszej antenie o ewentualnych tłumaczeniach i analizach, które włodarz Olimpii miałby przedstawić prezydentowi Grudziądza, Maciejowi Glamowskiemu. Zapytaliśmy w grudziądzkim ratuszu - czy zapadły już jakiekolwiek decyzje dotyczące przyszłości klubu i spółki.

Prezydent Grudziądza otrzymał pewne wyjaśnienia ze strony władz Spółki, jednak w tej chwili czeka na bardziej szczegółowe. Mając na uwadze konieczność pilnego podjęcia decyzji w związku z przygotowaniami do kolejnego sezonu, prezydent liczy, że wyjaśnienia złożone zostaną szybko, tak by w ciągu najbliższy dni podjąć decyzję co do przyszłości klubu - przekazał nam Karol Piernicki, rzecznik Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Ewentualne decyzje zapaść powinny na początku lipca. Sesja nadzwyczajna, podczas której radni mieliby zadecydować o kolejnych dokapitalizowaniu Olimpii może odbyć się w sierpniu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Szymon Hołownia: Kaczyński pokazuje Polakom środkowy palec