nowe motory 1

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Grudziądzka komenda otrzymała dwa nowe motocykle

Policjanci z Grudziądza dostali nowe motocykle [FOTO]

2022-08-17 16:07

Nowe motocykle, które otrzymała Komenda Miejska Policji w Grudziądzu mają już za sobą pierwszy wyjazd. Służyły podczas patroli w długi weekend. Mundurowi dostali je w ramach programu "Bezpieczniej na drogach - motocykle dla służby ruchu drogowego”.

Funkcjonariusze grudziądzkiego wydziału ruchu drogowego od kilku dni mają do dyspozycji dwa nowe motocykle służbowe.

Co to za motocykle?

Jednoosobowe jednoślady marki BMW to maszyny o pojemności 1254 cm3, mocy 136 KM i momencie obrotowym o wartości 143 Nm. W chłodne dni kierowca może liczyć na podgrzewane siedzenie i manetki oraz inne elementy poprawiające komfort jego pracy. Dodatkowo pojazd wyposażony został w radiostację oraz kufry motocyklowe ułatwiające policjantowi realizowanie swych obowiązków służbowych.

nowe motory 2

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Motocykle mają już za sobą pierwsze wyjazdy patrolowe
nowe motory 3

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Pierwsze wyjazdy nowe motocykle odbyły w długi weekend

Przy okazji wręczenia nowego sprzętu zadbano także o bezpieczeństwo funkcjonariusza, pełniącego służbę na drogach naszego miasta i powiatu, jak również innych uczestników ruchu, poprzez zamontowanie na motocyklach świetlnych sygnałów uprzywilejowania barwy niebieskiej i czerwonej z przodu i z tyłu pojazdu, a także oklejono jego nadwozie licznymi elementami odblaskowymi, odpowiadającym nowym standardom polskiej policji.

Te właściwości nowych motocykli służbowych pozwolą policjantom w sposób sprawny i bezpieczny nieść pomoc obywatelom czy dynamiczni reagować na wszelkie niebezpieczne zachowania uczestników ruchu drogowego - czytamy w komunikacie na stronie KMP w Grudziądzu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Eska Summer City Łódź! Orientarium