Bezpieczeństwo na drogach

Policjanci połączyli siły. Mundurowi ze Świecia i Grudziądza patrolowali S5

2023-10-19 12:59

Policjanci ruchu drogowego ze Świecia oraz Grudziądza kolejny raz połączyli siły i wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego patrolowali drogi powiatu świeckiego. O szczegółach piszemy na eska.pl.

Dla policjantów ze Świecia i pracowników Inspekcji Transportu Drogowego to nie pierwsza tego typu akcja. Dzięki specjalistycznym urządzeniom, jakie znajdują się na ich wyposażeniu, są w stanie namierzyć i rozliczyć z popełnionych naruszeń przepisów ruchu drogowego niejednego niesfornego kierowcę, którego rutyna i brawura stanowią duże zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu.

Tym razem do wspólnych patroli przyłączyli się także policjanci z Grudziądza. Działania prowadzone były na drodze S5.

Mundurowi ujawnili ponad 20 wykroczeń, za które kierowcy ponieśli konsekwencje prawne. Zdecydowana większość nałożonych mandatów karnych związana była z przekroczeniem prędkości. Funkcjonariusze zatrzymywali również kierowców ciężarówek, w związku z naruszeniem zakazu wyprzedzania.

Niechlubni rekordziści za przekroczenie prędkości otrzymali po 2 tysiące złotych mandatu oraz 14 punktów karnych. Zarówno 43-letni kierowca skody, jak i 33-letni kierujący BMW jechali o 69 km/h za szybko.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Wieczorny Express - Dziambor, Jackowski