szpital grudziadz

i

Autor: Radio Eska Bezpłatne badania już w najbliższą sobotę (21 października)

Profilaktyka i zdrowie

Biała sobota w Grudziądzu. Szpital organizuje badania i drzwi otwarte

2023-10-19 10:10

Szpital w Grudziądzu otwiera drzwi pracowni diagnostycznych. Panie będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych oraz cytologicznych. Okazją do wydarzenia jest fakt, że październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. Szczegóły na eska.pl

Jeśli chodzi o mammografię - to skorzystać z niej będą mogły mieszkanki Grudziądza w wieku 40-49 lat i powyżej 70 roku życia. Badania dostępne będą także dla pań w wieku 50-69 lat – niezależnie od miejsca zamieszkania.

Obowiązują zapisy pod nr tel. 56 641 4616.

Z kolei jeśli chodzi o cytologię płynną (LBC) - to badanie będą mogły wykonać kobiety w wieku 25-59 lat. Jest jednak jeden warunek! Nie wykonywały tego badania w ciągu ostatnich 3 lat w ramach Programu Raka Szyjki Macicy.

Zapisy pod nr tel. 56 641 4187 lub 56 641 4185.

W trakcie "Białej soboty" na panie będą czekały także Amazonki. Zaprezentują m. in. jak wykonać prawidłowo samobadanie piersi. Swój punkt konsultacyjny będą miały w budynku D, na II piętrze.

Na sobotę (21 października) zaplanowano także drzwi otwarte Oddziału Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej. Chętnie panie będą mogły zobaczyć m.in. jak funkcjonuje w Grudziądzu szkoła rodzenia oraz sale porodowe. Mile widziane są przyszłe mamy z osobami towarzyszącymi. 

Badania oraz drzwi otwarte odbędą się w przyszłą sobotę (21 października) w godzinach od 9 do 13.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Pierwsza miłość. Marysia i Kacper będą razem! Nie powie jej co mu grozi po postrzale