dzialania predkosc

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Policjani sprawdzali prędkość na drogach powiatu grudziądzkiego

Policjanci kontrolowali prędkość w powiecie grudziądzkim

2022-11-10 9:58

Policjanci sprawdzali czy jeździmy za szybko. Kontrolę przeprowadzono na drogach powiatu grudziądzkiego. W ilu przypadkach przekroczono dozwoloną prędkość? Czytajcie w artykule.

Funkcjonariusze grudziądzkiej „drogówki” prowadzili działania „Prędkość”. Wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz pojazd z wideorejestratorem sprawdzali czy kierowcy nie jeżdżą za szybko.

Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Głównym zadaniem policjantów uczestniczących w działaniach było ujawnienie i dyscyplinowanie kierowców, którzy dopuszczają się przekroczeń prędkości - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Mundurowi pojawili się w miejscach najbardziej zagrożonych skutkami zdarzeń drogowych

Skontrolowano 93 pojazdy. W 33 przypadkach kierujący dopuścili się przekroczenia dozwolonej prędkości - dodaje policjant.

Mundurowi po raz kolejny apelują o rozważną i bezpieczną jazdę z prędkościami dostosowanymi do warunków ruchu.​

Nadmierna prędkość to jedna z trzech głównych przyczyn wypadków drogowych obok nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowego wyprzedzania - kończy Kowalczyk.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Taksówkarz zrobił to na oczach policjantów! Mundurowi włączyli koguty i ruszyli za nim